Też mają uczucia. NIE PORZUCAJ!Czas czytania: < 1 minutę

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce realizuje cykliczną kampanię wakacyjną „NIE PORZUCAJ!”, która została zapoczątkowana w 2005 r.

 

Przesłaniem spotu kampanii „NIE PORZUCAJ!” w 2024 r. jest hasło: „Nie porzucaj, też mam uczucia!”.

Dla psa wejście w życie człowieka przez wprowadzenie do jego rodziny staje się historią życia. Pies wiąże swoje życie, przez przywiązanie i uczucie z właścicielem i jego rodziną, będąc z nimi na dobre i złe.

Dla człowieka to jedynie „krótka historia” epizod w życiu. Dlatego należy pamiętać, że fakt posiadania psa, to zobowiązanie na dobre i złe, również ze strony właściciela oraz rodziny wobec psa.

Bezgranicznie ufający właścicielowi pies nie może pojąć tego, co go spotkało, dlatego bardzo często oczekuje w miejscu swojego porzucenia na „właściciela”, lub błąka się po okolicy bywa, że całymi tygodniami.

Niektóre z nich za swoją wierność płacą najwyższą cenę, umierając w cierpieniu z powodu wycieńczenia organizmu lub ginąc pod kołami samochodów.

Pamiętajmy, że większość porzuconych psów nie zdąży trafić do schroniska!

Niekiedy umierając i ciągle czekając na swojego właściciela przywiązany do drzewa!

Jeśli jesteś świadkiem porzucenia, lub złego traktowania zwierząt zrób zdjęcie, nagraj to, skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, lub z nami toz@toz.pl

Z wyrazami szacunku
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
W walce o prawa zwierząt od 1864 r
Przejmująca piosenka.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.