Terytorialsi walczą z koronawirusem w Powiecie Lipskim!Czas czytania: 3 min.

Na terenie Powiatu Lipskiego od 21 marca można zauważyć żołnierzy w oliwkowych beretach. To Wojsko Obrony Terytorialnej z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu.

Jednym z celów formacji jest „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Mamy w chwili obecnej epidemię Covid-19. Ludzie w kwarantannach, zaostrzenie przepisów o swobodnym przemieszczaniu się, zdalne nauczanie. I co dalej? Współpraca! To właśnie dzięki niej osoby najbardziej potrzebujące mogą uzyskać pomoc, której w chwili obecnej potrzebują.

Żołnierze zajmują się między innymi dostarczaniem żywności, lekarstw i środków higieny osobistej do osób objętych kwarantanną domową oraz osób w podeszłym wieku, potrzebujących pomocy. Okazują także wsparcie dla funkcjonariuszy policji podczas kontroli przestrzegania zasad kwarantanny. Dzięki tym działaniom można zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa w grupach podwyższonego ryzyka.

W szpitalu przy ul. Śniadeckiego 2 cały czas oddelegowani są żołnierze do pomiarów temperatury ciała każdego pacjenta, znajdującego się na izbie przyjęć. Patrole zmotoryzowane i piesze z funkcjonariuszami policji to również ich zadanie.

Terytorialsi wspólnie dbają o to, aby ludzie nie gromadzili się w przestrzeni publicznej. Sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną domową rzeczywiście jej przestrzegają. Wykupienie lekarstw, dostarczenie butli z gazem to też dla nich nie problem.

Fot. Małgorzata Nowicka.

Źródło: Lipsko24.pl

Catering Zacisze


 

 

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.