Szkolenie doskonalące dla naczelników i prezesów OSP
W dniu 22.07.2022 r. odbyło się spotkanie szkoleniowe w ramach doskonalenia zawodowego dla naczelników, prezesów OSP. W wydarzeniu wziął udział Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie st. bryg. Tomasz Cybul.

Szkolenie rozpoczął Komendant Powiatowy PSP w Lipsku st. bryg. Tomasz Krzyczkowski, który przywitał uczestników spotkania, a następnie przedstawił  charakterystykę powiatu i związane z nim zagrożenia. W dalszej części były poruszane i omawiane przez kadrę dowódczą KP PSP w Lipsku  kolejne punkty z programu szkolenia. Między innymi:

  • Przedstawienie informacji na temat udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych w 2021 roku oraz w I półroczu 2022 roku.
  • Zadania Kierującego Działaniami Ratowniczymi po przybyciu na miejsce akcji.
  • Przejmowanie dowodzenia.
  • Naczelnik OSP jako dowódca.
  • Realizacja zapisów ustawy o OSP z dnia 17 grudnia 2022 roku.

Ostatnim punktem szkolenia były wnioski, jak również możliwość zadawania przez naczelników/prezesów  pytań   na które Panowie Komendanci w sposób wyczerpujący odpowiadali.  

W doskonaleniu zawodowym wzięło udział 56 uczestników, w tym również komendanci gminni ZOSP RP, przedstawiciele starosty samorządu powiatowego i samorządów miejsko/gminnych z terenu powiatu lipskiego na czele z Karolem Burkiem wójtem gminy Rzeczniów jednocześnie prezesem ZOG ZOSP RP w Rzeczniowie.

Źródło: KP PSP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*