Święto Policji w Lipsku!
Fot. Monika Karasińska

22 lipca odbyły się obchody Święta Policji w Lipsku, które upamiętniły 102. rocznicę powstania polskiej Policji. W trakcie uroczystości nastąpiło mianowanie na wyższe stopnie policyjne.

Obchody Święta Policji rozpoczęto złożeniem kwiatów przez Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku mł. insp. Wojciecha Brandta w asyście st. bryg. Tomasza Krzyczkowskiego Komendanta Powiatowego PSP w Lipsku i Starosty lipskiego Sławomira Śmieciucha pod pomnikiem Kazimierza Młodzianowskiego (pierwszego) Głównego Komendanta Policji Komunalnej i Milicji Ludowej oraz tablicą upamiętniającą policjantów ziemi lipskiej zamordowanych na wschodzie i poległych w czasie II wojny światowej.

 

Następnie odbyła się msza święta w kościele pw. Świętej Trójcy w Lipsku.

Celebrował ją ksiądz kanonik Henryk Jagieło – dziekan dekanatu lipskiego proboszcz parafii pod wezwaniem Świętej Trójcy w Lipsku i kapelan lipskiej policji oraz kapelan strażaków powiatu lipskiego ks. kan. Krzysztofa Maja.

 Na placu przed lipską komendą odbył uroczysty apel  z udziałem przedstawicieli władz samorządowych , kadry kierowniczej oraz wyróżnionych funkcjonariuszy.

Komendant Powiatowy Policji w Lipsku mł. insp. Wojciech Brandt podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie w codzienną służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Odczytał również list przesłany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Waldemara Wołowca skierowany do policjantów i pracowników.

W dalszej części uroczystego apelu, odbyła się ceremonia wręczenia policjantom aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Nominacje na wyższe stopnie służbowe wręczono 21 funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku.

Źródło: KPP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*