Lipscy Policjanci obchodzą swoje święto!Czas czytania: 2 min.

W tym roku przypada 101. rocznica powstania Policji Państwowej. Dzisiaj Policjanci z Lipska obchodzili swoje święto na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Lipsku. Nominacje na wyższe stopnie otrzymało 26 Policjantów.

Lipiec to miesiąc, w którym polscy policjanci obchodzą swoje święto. W tym roku przypadła 101. rocznica powstania Policji Państwowej, która została powołana ustawą Sejmu II Rzeczpospolitej z 24 lipca 1919 roku. W tym roku to święto zostało dostosowane do obostrzeń epidemiologicznych.

Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się od złożeniem kwiatów przed tablicą upamiętniającą policjantów ziemi lipskiej zamordowanych na Wschodzie i poległych w czasie II wojny światowej przez Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku mł. insp. Wojciecha Brandta.

Na placu przed lipską komendą odbył się apel z udziałem kadry kierowniczej oraz wyróżnionych funkcjonariuszy. Komendant Powiatowy Policji w Lipsku mł. insp. Wojciech Brandt podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie w codzienną służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Odczytał również list przesłany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Michała Ledziona, skierowany do policjantów i pracowników. Szef mazowieckiego garnizonu w 95. rocznicę służby kobiet w szeregach Policji, oprócz życzeń, podziękował im za profesjonalizm oraz sumienność w służbie.

W tym roku w lipskiej jednostce na wyższe stopnie służbowe awans 26 policjantów. Na wyższy stopień w korpusie aspirantów awansowało 10 funkcjonariuszy, 11 otrzymało wyższe stopnie w korpusie podoficerów, a 5 zostało awansowanych do stopnia starszego posterunkowego.

Źródło: KPP w Lipsku.


Życzenia od Starosty Lipskiego Sławomira Śmieciucha dla Funkcjonariuszy i Pracowników Policji w Lipsku

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lipsku.

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

wspieraj nas cyklicznie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.