Strzelnica imienia Tadeusza PękałyCzas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Strzelnica w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku nadała imię uruchomionej niedawno strzelnicy. Będzie nosić imię Tadeusza Pękały.

Tadeusz Pękała to wieloletni nauczyciel w ZSOiT w Lipsku a także dowódca Jednostki Strzeleckiej nr 1005 Lipsko im. Dionizego Czachowskiego.

Zmarł 5 czerwca 2021 roku.

Podczas treningów w strzelnicy wirtualnej używa się broni z czujnikami elektronicznymi bądź laserowymi. Tarcze, do których celują ćwiczący to ekrany, na których rzutnik wyświetlana obraz. Trafienie w cel zaliczane jest przez komputer, który sprawdza, czy w chwili oddania strzału celownik był wymierzony precyzyjnie.

Interaktywna formuła zestawu uzupełniona w realistyczne repliki broni umożliwia na szybkie i precyzyjne oddawanie strzałów i ich bieżące korygowanie. Za pomocą programu prezentowane są wyniki ćwiczeń strzeleckich m.in. skupienie czy rozrzut, które obserwowane są jako wirtualne przestrzeliny. Wykorzystywana broń ma taką samą wagę i kształt jak prawdziwa.

Zaletą takiej strzelnicy jest szeroki zakres treningu, który umożliwia strzelanie taktyczne w ramach złożonych scenariuszy. Strzelnica jest w pełni bezpieczna.

Wszyscy, którzy chcą poćwiczyć strzelanie mogą zgłosić się do sekretariatu szkoły.

Tel.: 48 37 80 137
E-mail: zsplipsko@gmail.com

Godziny pracy sekretariatu:  Poniedziałek-Piątek: 7.00-15.00

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.