„Strażak miesiąca” dla druhów z OSP Solec nad Wisłą!Czas czytania: 3 min.
Listen to this article

Jechali do pracy, kiedy zobaczyli ogień wydobywający się z komina budynku. Nie wahali się, szybko przystąpili do działania i uratowali człowieka przed zaczadzeniem. Za swoją bohaterską postawę, Paweł Sochaj i Marcin Jarosz z OSP w Solcu nad Wisłą otrzymali ex aequo tytuł „Strażaka Miesiąca Lutego 2020 r.”. Nagrody wręczyli dziś druhom marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Bardzo ważne jest promowanie bohaterskich postaw druhów ochotników. Ich zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia powinno być doceniane i nagradzane. Tytuł strażaka miesiąca to takie indywidualne docenienie konkretnego druha. Jako samorząd Mazowsza staramy się na każdym kroku pomagać OSP. Doposażamy, pomagamy kupować samochody ratowniczo-gaśnicze, bo wiemy jak ważny jest to sprzęt

– mówi marszałek Adam Struzik.

 

Zawsze gotowi pomóc

Strażacy są na służbie przez cały czas. 6 lutego 2020 r. udowodnili to druhowie z OSP W Solcu nad Wisłą. Paweł Sochaj i Marcin Jarosz jechali do pracy w firmie budowlanej w Lipsku. Przejeżdżając przez miejscowość Przedmieście Bliższe, zauważyli wydobywający się ogień z komina budynku mieszkalnego. Postanowili natychmiast działać i podjęli akcję ratowniczą. Zawiadomili służby, obudzili domownika i pomogli mu w ewakuacji z zadymionych pomieszczeń. Akcja zakończyła się szczęśliwie, a poszkodowany podziękował druhom za uratowanie mu życia. Gdyby pozostał w budynku, groziłoby mu zaczadzenie.

 

Strażacy zawsze są czujni i w każdej sytuacji, nawet podczas codziennych obowiązków, są gotowi ratować zdrowie, życie i dobytek innych ludzi. Zasługują na najwyższy szacunek i podziękowanie. Dlatego staramy się, co miesiąc spośród strażaków ochotników wyłonić tego, który szczególnie wyróżnił się swoją postawą, zwłaszcza w sytuacji niewynikającej z jego obowiązków. Tym razem nagradzamy dwóch druhów, którym serdecznie gratuluję i życzę im sukcesów

– mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski

 

Paweł Sochaj to strażak ochotnik z dwudziestoletnim stażem. Z zawodu jest budowlańcem. W jednostce OSP w Solcu nad Wisłą zasiada w komisji rewizyjnej. Marcin Jarosz, także budowlaniec, członkiem OSP jest od 4 lat.

Tytuł „Strażak Miesiąca” przyznaje mazowiecki oddział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Nagroda jest ufundowana przez marszałka województwa. Tytuł stanowi jednocześnie nominację do tytułu honorowego „Strażak Roku 2020 Województwa Mazowieckiego”.

Wręczenie tytułu "Strażak Miesiąca" – zapraszamy na transmisję

Wręczenie tytułu "Strażak Miesiąca" – zapraszamy na transmisję

Opublikowany przez Adam Struzik Środa, 17 czerwca 2020

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.