Strażacy z PSP w Lipsku oraz strażacy ochotnicy z pow. lipskiego pomogą w stworzeniu sztucznych lodowisk oraz ślizgawek
W ramach akcji „Bezpieczne Lodowisko 2023” strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz strażacy ochotnicy z powiatu lipskiego pomogą w wylewaniu wody w miejscach przygotowanych pod stworzenie sztucznych lodowisk oraz ślizgawek.

Akcja ma na celu podniesienie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte sztuczne lub naturalne akweny.

W związku z powyższym, KP PSP w Lipsku będzie udzielać pomocy przy realizacji tego typu przedsięwzięciach. Warunkiem takiej pomocy jest spełnienie poniższych wymagań:

  • Wymagana jest pisemna prośba dyrektora szkoły lub zarządcy terenu, do której należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska lub ślizgawki.
  • Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band (wałów) z piasku lub śniegu – czynności te leżą w gestii składającego wniosek.

Należy pamiętać również, że za bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie lodowiska odpowiada organizator lodowiska.

Funkcjonariusze PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej pomogą w przygotowaniu lodowiska (zalaniu wodą) w uzgodnionym ze Zgłaszającym terminie i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych

Źródło: KP PSP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.