Sparingi KS Powiślanka Lipsko przed nowym sezonem!
Fot. Jakub Nowak

Piłkarze KP Powiślanki Lipsko przed nowym sezonem rozegrali osiem sparingów.

 

Bilans przedsezonowych sparingów klubu z Lipska to: 3 wygrane, 3 remisy, 2 porażki.

Sparing nr 1: GKS Rudki – Powiślanka Lipsko 4-5 (2-2)

W rozegranym 29 stycznia br. sparingu numer 1, drużyna Powiślanki Lipsko pokonała przedstawiciela IV ligi świętokrzyskiej zespół GKS Rudki. Bramki dla lipskiego zespołu strzelali Damian Nogaj, zawodnik testowany, Kuba Włoszczak i co najbardziej cieszy, powracający po rocznej rekonwalescencji Dawid Gardynik (2x). W tym spotkaniu z różnych powodów nie mogli zagrać Kuba Maik, Kuba Spychaj, Paweł Bzikot, Dawid Chudyba oraz pracujący cały mecz przy bocznej linii Oskar Brociek, który również wraca po kontuzji.

 

Sparing nr 2: Cisowianka Drzewce – Powiślanka Lipsko 1-1 (1-0)

W rozegranym 5 lutego br. w Puławach sparingu numer 2, lipska drużyna zremisowała 1-1 z wiceliderem lubelskiej ligi okręgowej zespołem Cisowianki Drzewce. Bramkę dla Powiślanki strzelił Daniel Chorab. W tym spotkaniu w zespole z Lipska wystąpiło czterech testowanych zawodników.

 

Sparing nr 3: Alit Ożarów – Powiślanka Lipsko 4-4 (3-0)

W rozegranym 7 lutego br. w Ożarowie, w sparingu numer 3, lipski zespół zremisował 4-4 z zespołem czwartej ligi świętokrzyskiej Alitem Ożarów. Do przerwy, po bardzo dużych błędach w obronie, Powiślanka przegrywała 3-0. Po przerwie dużo lepsza gra zespołu z Lipska i ostatecznie mecz kończy się remisem 4-4.

 

Sparing nr 4: Powiślanka Lipsko – Orlicz Suchedniów 3-3 (1-2)

W rozegranym 19 lutego br. sparingu numer 4, lipski zespół zremisował 3-3 z zespołem czwartej ligi świętokrzyskiej Orliczem Suchedniów. Pierwszy raz w tym okresie przygotowawczym nasz zespół zagrał na naturalnej murawie, mecz odbył się na boisku treningowym w Lipsku.

 

Sparing nr 5: Powiślanka Lipsko – Klimontowianka Klimontów 1-2 (1-1)

W rozegranym 26 lutego br.  na boisku treningowym w Lipsku sparingu numer 5, Powiślanka przegrała 1-2 z zespołem czwartej ligi świętokrzyskiej Klimontowianką Klimontów. Pierwsza połowa to duża przewaga drużyny z Lipska, w 13 minucie objęli prowadzenie po trafieniu Dawida Gardynika, później zmarnowali pięć stuprocentowych okazji do zdobycia gola. Goście w tej części gry oddali jeden celny strzał i zdobyli bramkę na 1-1. W drugiej połowie mecz się wyrównał, drużyna z Lipska nie wykorzystała  dwóch dogodnych sytuacji bramkowych, a drużyna Klimontowianki wykorzystała jedną z trzech sytuacji do zdobycia gola i mecz zakończył się porażką Powiślanki Lipsko.

 

Sparing nr 6: Powiślanka Lipsko – Świt Ćmielów 3-1 (1-1)

W rozegranym 2 marca br. sparingu numer 6, zespół z Lipska wygrał 3-1 z zespołem Świtu Ćmielów występującym w świętokrzyskiej lidze okręgowej.

 

Sparing nr 7: Powiślanka Lipsko – Stal Poniatowa 5-2 (1-2)

W rozegranym 4 marca br. na stadionie Powiślanki Lipsko sparingu numer 7, miejscowa drużyna pokonała 5-2 lidera lubelskiej ligi okręgowej zespół Stali Poniatowa. W związku ze zbliżającym się początkiem rozgrywek, ligowych trenerzy zdecydowali, że mecz został rozegrany w systemie 2×60 minut, żeby każdy z zawodników mógł spędzić na boisku jak najwięcej minut.

Sparing nr 8: Powiślanka Lipsko – Cisowianka Drzewce 3-4 (1-1)

W rozegranym na stadionie w Lipsku ostatnim przed startem ligi sparingu drużyna Powiślanki przegrała 3-4 z zespołem wicelidera lubelskiej ligi okręgowej Cisowianką Drzewce.

Źródło: KS Powiślanka Lipsko.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*