Sobotnie Kino w Solcu!Facebook
Czas czytania: 2 min.
22 CZERWCA GODZ.11:00 -12:33

O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ (2023)

 cena 8,00 zł
rodzaj:Fabularny gatunek: Film dla dzieci , Familijny produkcja: Polska
reżyseria:Magdalena Nieć scenariusz: Mojca Tirs, Marcin Siemiątkowski zdjęcia: Andrzej Wojciechowski muzyka: Łukasz Pieprzyk
obsada: Liliana Zajbert, Mateusz Damięcki, Adam Woronowicz, Monika Pikuła
kat. wiek.:7
Uroczy szczeniak Lampo gubi się podczas jazdy pociągiem, i od tej pory pociągi stają się jego domem, a podróże koleją – sposobem na życie. Już jako dorosły pies zostaje internetowym celebrytą, bo niemal każdy chce sobie z nim zrobić zdjęcie i wrzucić na media społecznościowe.
Podczas któregoś z przystanków w podróży natrafia na dziewczynkę, która postanawia dać mu prawdziwy dom. Zuzia, córka zawiadowcy stacji, mimo bardzo poważnej choroby serca jest radosnym i pogodnym dzieckiem, jednak bez operacji w USA lekarze nie dają jej szans na przeżycie.
Czy jej przyjaźń z Lampo pomoże rodzicom zebrać pieniądze na operację?
22 CZERWCA GODZ.18:00 -19:44 na film:

STREFA INTERESÓW (2023)

cena 17,00 zł
rodzaj:Fabularny gatunek: Dramat produkcja: Polska, USA, Wielka Brytania
reżyseria:Jonathan Glazer
obsada: Christian Friedel, Sandra Hueller, Johann Karthaus, Luis Noah Witte
dystrybutor: GUTEK FILM kat. wiek.:16
Dom z wielkim ogrodem i basenem, słońce, urocze dzieci, troskliwa matka i opiekuńczy ojciec. Idylla niemal jak z landszaftów. Tylko jedna rzecz się nie zgadza: wysoki mur, za którym widać jeszcze wyższy mur zwieńczony drutem kolczastym. I kominy, z których wydobywa się tłusty ciemny dym. To dwa istniejące obok siebie światy, które dzieli nie kilkadziesiąt metrów, tylko granica oddzielająca tak zwane normalne życie od niewyobrażalnego horroru.
Brytyjski reżyser Jonathan Glazer przedstawia w swoim filmie niemal jak w reality show rzeczywistość prostych ludzi, Rudolfa i jego rodziny, która byłaby bezdennie nudna, gdyby nie to, że Rudolf nazywa się Hoess i jest komendantem obozu KL Auschwitz, a jego dzieci bawią się w cieniu fabryki śmierci.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.