Skup butelek w Biedronce!
Największa sieć handlowa w Polsce wprowadziła nowy system kaucyjny dla 5 piw butelkowych wiodących marek. 

 

W Polsce wciąż czekamy na ogólnokrajowy system kaucyjny na butelki szklane, który funkcjonuje już m.in. na Litwie i w Niemczech. Z badania Federacji Polskich Przedsiębiorców i Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej wynika, że nawet 95% Polaków oczekuje wprowadzenia tego rozwiązania. W międzyczasie znana sieć sklepów postanowiła wyjść naprzeciw planom Ministerstwa i zaproponować własny system. Butelki zwrotne w Biedronce to nie jedyna możliwość łączenia zakupów z ochroną środowiska.

 

W sklepach tej sieci istnieje już także możliwość zostawiania zużytych baterii i sprzętu elektronicznego. Wprowadzono także odpowiednie oznaczenia na produktach, które ułatwiają segregację. Teraz dzięki decyzji sieci 3150 placówek stanie się także punktami przyjmującymi szklane butelki zwrotne o objętości 500 ml. Akcją zostaje objętych 5 najpopularniejszych piw:

  • Żywiec Jasne Pełne,
  • Warka Classic,
  • Harnaś Jasne Pełne,
  • Namysłów Pils,
  • Kasztelan Niepasteryzowane.

Klient, aby odzyskać kaucję (50 gr za butelkę), nie musi mieć ze sobą dowodu zakupu w postaci rachunku z sieci Biedronka. Jakie są zatem możliwości w nowym systemie zwrotów?

 

System kaucyjny Biedronki

Kaucję będzie można odzyskać na dwa sposoby:

  • Bez paragonu – wtedy kaucja zostanie wypłacona w formie vouchera na kolejne zakupy w sieci Biedronka (do wykorzystania w ciągu ​100 dni).
  • Z paragonem z sieci Biedronka za oddawane butelki – wtedy kaucja będzie wypłacona gotówką.

Aby zrozumieć potencjał tej zmiany, warto zwrócić uwagę na fakt, że w 2021 roku Biedronka sprzedała łącznie aż 71,5 miliona butelek trzech najpopularniejszych piw w ofercie sieci.

System kaucjowania ma przyczynić się do poprawy stanu środowiska. Butelki zwrotne w Biedronce upowszechnią zwyczaj recyklingu i zwiększą wygodę klientów.

Źródło: Świat OZE.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*