Sklep mnie okradłpixabay
Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

Opiszę Wam jak zrobiłam z siebie idiotkę. Oczywiście nie podawajcie nazwiska ale wstyd jak nie wiem.

Tak zaczyna się wiadomość od czytelniczki. O co chodzi? Jak ja okradli? Czytajcie dalej (poprawiliśmy literówki):

We wtorek robiłam drobne zakupy w sklepie […].  i wśród kilkunastu rzeczy, które kupiłam była surówka z lady, taka pakowana do pojemniczka jednorazowego.

Wracam do domu, rozpakowałam się i standardowo pobieżnie patrzę na rachunek czy wszystko ok. Rzuciło mi się w oczy 25 groszy.

!

Nic nie kupowałam za 25 groszy. Szukam w pamięci i nie znajduje. Jakiś błąd. W dodatku nazwali to opłata za plastik. Zachodziłam w głowę co to jest.

Kupiłam pomidory w folii, żel do kąpieli w plastiku, i jescze kilka innych rzeczy. To tylko 25 zł (czytelniczka ma na myśli grosze) ale się zdenerwowałam. Nie chciało mi się iść od razu ale postanowiłam zabrać rachunek przy ponownej wizycie w […] i ich zdrowo opieprzyć, że na rachunku mam coś o czym nie zostałam poinformowana.No i wyszłam na idiotkę.

W piątek akurat byłam i się pytam Pani skąd to i dlaczego i za co i o co chodzi. Pani nie wiedziała, poszła po inną, mnie juz irytacja brała.

Przyszła druga Pani i mi pokazuje, że na rachunku jest surówka. A surówka na pewno była w pojemniczku. A pojemniczek jest płatny bo się zmieniły przepisy.


I Pani na moją złość i irytację i podniesiony głos bardzo ładnie mi wytłumaczyła co i jak i dlaczego. Ze wstydu szybko wyszłam, nawet nie przeprosiłam.

A potem sobie przypomniałam, że o tym pisaliście. Ale nawet na kliknęłam i nie przeczytałam.

Baba. Głupia.

Przepraszam Panie ze sklepu. Następnym razem powiem im to osobiście, jesli je spotkam.

Ale piszę też, żebyście ludziom o tym powiedzieli bo praktycznie nikt o tym nie wie a sklepy nie informują. Za surówkę zapłaciłam 96 groszy a za pojemnik 25. Jaki sens?


Od teraz do sklepu z własnym pojemnikiem!

Zatem przypominamy (choć przepisy są tak źle napisane, że dużo podmiotów nie wie czy go dotyczą i w jakim zakresie i woli działać zapobiegawczo):

Zapłacimy więcej za plastikowe torebki, kubki, słomki

 

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.