Skandal! Pijany lekarz pełnił dyżur i przyjmował pacjentów!Czas czytania: < 1 minutę

Jak informuje Radio Rekord, nietrzeźwy lekarz przyjmował pacjentów podczas dyżuru w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej przy ul. Tochtermana w Radomiu.

Jak ustalili dziennikarze Radia Rekord, do zdarzenia doszło 11 lutego (tj. sobota) około godz. 12. W nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej przy ul. Tochtermana w Radomiu, pacjentów przyjmował nietrzeźwy lekarz. To prawdopodobnie zaniepokojeni pacjenci wezwali na miejsce policję.

Potwierdzam, otrzymaliśmy takie zgłoszenie za pośrednictwem centrum powiadamiania ratunkowego. 59-letni mężczyzna pełniący dyżur w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej został przebadany alkomatem przez patrol policji. Badanie potwierdziło obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Obecnie trwają czynności ustalające całą sytuację.

– informuje redakcji Radio Rekord sierż. szt. Kamil Warda z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Z kolei Elżbieta Cieślak, p.o. dyrektora Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego poinformowała, że kiedy tylko pojawiły się wątpliwości czy lekarz jest trzeźwy, został on natychmiast odsunięty od pełnienia obowiązków.

To jest nowa osoba, która przyjmowała u nas od stycznia. Pan doktor był na kontrakcie i pełnił pojedyncze dyżury w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej. Nie będziemy z tym lekarzem współpracować. Obecnie, pacjenci są już przyjmowani normalnie.

– poinformowała redakcję Radia Elżbieta Cieślak,  p.o. dyrektora Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Zgodnie z kodeksem karnym, za narażenie pacjentów przez lekarza na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 5 lat więzienia. 

Sprawą zajmuje się Prokuratora Rejonowa Radom-Wschód.

Źródło: Radio Rekord.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.