Samorząd Mazowsza wspiera druhów z powiatu!Czas czytania: 2 min.

Już niebawem 4 strażnice OSP z powiatu lipskiego zostanie zmodernizowanych lub wyremontowanych.

Decyzję o przekazaniu dofinansowania na ten cel z budżetu Mazowsza podjęli radni województwa mazowieckiego. Prace budowalne w strażnicach obejmą m.in. remonty posadzek, dachów, elewacji, a także wymianę stolarki okiennej czy instalacji elektrycznej.

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, strażacy z Mazowsza od lat mogą liczyć na wsparcie finansowe i rzeczowe z budżetu województwa mazowieckiego.

Dofinansowujemy nie tylko zakup specjalistycznego sprzętu czy samochodów. Pomagamy również w remontach strażnic OSP. To ogromnie ważne inwestycje, ponieważ pomagamy jednostkom w zapewnieniu gotowości bojowej. Środki, które przyznaliśmy można przeznaczyć na modernizacje i remonty części bojowych strażnic. Czyli tych miejsc, które są wykorzystywane przez strażaków do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom danej gminy, przechowywania sprzętu strażackiego czy garażowania aut.

 

Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. Wicemarszałek Rafał Rajkowski zauważa, że wiele strażnic wymaga już remontów lub modernizacji.

Program dofinansowania prac remontowych w remizach strażackich prowadzimy już od 2018 r. W tym czasie wiele budynków udało się już zmodernizować, ale jak pokazuje duże zainteresowanie tegorocznym naborem wniosków kolejne wymagają ciągle nakładów finansowych. Właśnie dlatego w tym roku przeznaczymy aż o 1 mln zł więcej na ten cel. Pozwoli nam to na dofinansowanie prac w 240 obiektach na całym Mazowszu.

W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast.

 

Wśród nich znalazło się 4 strażnice z powiatu lipskiego:

  • OSP Chotcza (gm. Chotcza) -24 000 zł dofinansowania;
  • OSP Kochanówka (gm. Sienno) – 30 000 zł dofinansowania;
  • OSP Grabowiec (gm. Rzeczniów) – 30 000 zł dofinansowania;
  • OSP Boiska (gm. Solec nad Wisłą) – 30 000 zł dofinansowania.

Więcej informacji TUTAJ.

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.