Samorząd Mazowsza i UE pomogą szkołom z Powiatu Lipskiego w zdalnym nauczaniu!Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

W unijnym projekcie samorządu Mazowsza bierze udział 233 mazowieckich szkół. Placówki te otrzymają sprzęt i oprogramowanie, a nauczyciele będą mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach z prowadzenia nauki online. Wartość przedsięwzięcia to aż 35 mln zł, z czego 28 mln zł to fundusze unijne. Umowy z partnerami projektu zostaną podpisane jeszcze w tym kwartale.

Jak podkreśla Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik:

Sprzętem zakupionym w ramach tego dużego unijnego projektu chcemy pomóc uczniom odnaleźć się w tej nowej szkolnej rzeczywistości. Wesprzemy 233 szkoły z 212 mazowieckich samorządów. Co ważne, samorządy nie muszą mieć żadnego wkładu własnego. Wszystkie koszty są po naszej stronie. Wkładem własnym województwa są środki, które już wcześniej zarezerwowaliśmy w naszym budżecie na realizowany przez nas autorski program wsparcia pracowni szkolnych, w tym informatycznych i językowych. Samorządy, które zgłosiły się do tego programu automatycznie zostały zakwalifikowane jako partnerzy projektu unijnego. Na ten moment mamy deklarację uczestnictwa od wszystkich. Mamy nadzieję, że uda nam się sprawnie i jak najszybciej podpisać umowy.

Dzięki środkom z UE do placówki otrzymają sprzęt i oprogramowanie niezbędne do prowadzenia zdalnych lekcji. Będą to: stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia, przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania, dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający warunków technicznych do uczestnictwa w zdalnych zajęciach lekcyjnych.

W Powiecie Lipskim, dofinansowanie trafi do:

  • Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Dr. M. Papuzińskiego w Ciepielowie;
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siennie;
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku;
  • Zespołu Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej.

Projekt jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wartość projektu to 35 mln zł, z czego 28 mln zł to środki z UE, ponad 5,2 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego oraz ponad 1,7 mln zł z budżetu państwa.

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Catering Zacisze


 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.