Rzeczniowski skwer nominowany do ogólnopolskiego konkursuListen to this article
Czas czytania: 2 minut

Na zaniedbanych do tej pory terenach, na początku lipca br., nieopodal Urzędu Gminy w Rzeczniowie, powstał nowy skwer. Obok niego stworzono parking.

Jak się okazuje, obiekt „Zagospodarowanie terenu gminnego poprzez wykonanie skweru z elementami małej architektury oraz utwardzeniem placu na miejsca postojowe w Rzeczniowie” został nominowany do ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w.

Przypominamy…

W tym czasie ostatnim, ostatnim czyli kilku lat kiedy jesteśmy świadkami jak polski rząd Prawa i Sprawiedliwości rozwija nasze samorządy, rozwija nasze ojczyzny, te małe ojczyzny, cieszymy się bardzo, że możemy być beneficjentami tych działań, że możemy razem z Państwem budować to co jest najpiękniejsze.

[…].

Każda inwestycja w naszej gminie jest mocno przemyślana pod każdym kątem. Pod kątem ekonomii, pod kątem rozwoju, pod kątem strategii naszej gminy.

– mówił podczas uroczystego otwarcia skweru Karol Burek, Wójt Gminy Rzeczniów

Wójt Burek podkreślał, że realizacja inwestycji nie byłaby możliwa bez dofinansowania ze środków rządowych. Gmina Rzeczniów otrzymała 1 mln 166 tys. 246 zł i 23 grosze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W oficjalnych uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości: Poseł Marek Suski, Posłanka Anna Kwiecień oraz Mieszkańcy gminy Rzeczniów. Podczas spotkania nastąpiło otwarcie, a także poświęcenie obiektu.

Dzisiaj Szanowni Państwo, kiedy tu jestem na tym placu to serce rośnie, bo rzeczywiście to jest dowód na to, że mogą być przy władzy ludzie, którzy chcą, żeby Polska zmieniała się lepsze, żeby piękniała, żeby wszyscy obywatele naszego kraju mogli czuć, że ktoś o nich dba, że nie są zapomniani.

[…].

Warto było przeznaczać te pieniądze dla małych gmin, bo one tu są szanowane.

– tłumaczył Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

 

 

Koszt całej inwestycji to 1 mln 312 tys. 309 zł. I 24 grosze.

Skwer w Rzeczniowie wieczorową porą

Źródło: Co za dzień; Zebrra TV; Marek Suski; DEKA.

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.