Rozwój Gminy Ciepielów w 2020 roku: podsumowanie cz. 1!Czas czytania: < 1 minutę

Gmina Ciepielów: Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku 2020, skłania do podsumowań.

Rok 2020, pomimo tzw. „LOCKDOWN”, nie zahamował rozwoju Gminy Ciepielów. Z samorządowego punktu widzenia, rok 2020 to rok przełomowy. Rok, w którym Gmina Ciepielów wydatkowała na gminne inwestycje rekordową kwotę ponad 11 milionów złotych!

Część 1: Zagospodarowanie i modernizacja świetlicy – Ciepielów Kolonia

Przez lata trochę zapomniany z nieuregulowanym stanem prawnym budynek świetlicy wiejskiej w miejscowości Ciepielów Kolonia na pewno nie stanowił wizytówki wsi.

Po uregulowaniu stanu prawnego i przejęciu budynku wraz z placem na stan Gminy Ciepielów, wreszcie można było przystąpić do prac remontowych. Wymieniono pokrycie dachowe oraz stolarkę okienną, plac wokół budynku otrzymał estetyczne panelowe ogrodzenie. Ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki wykonano tzw. małą „Otwartą Strefę Aktywności”. Na placu przed budynkiem zainstalowano siłownię plenerową, stół do tenisa stołowego, zestaw do gier, ławeczki, kosz na śmieci. W tym roku przeprowadzono termomodernizację budynku wraz z wybudowaniem z kostki brukowej chodnika, schodów i opaski dookoła budynku. Dodatkowo przebudowano także system rynnowy.

Całość wykonanych prac dopełnia zainstalowana tablica informacyjna, stacja do naprawy rowerów IBOMBO oraz napis na budynku z herbem gminy.

Teraz budynek jest wizytówką wsi Ciepielów Kolonia.

Źródło: Urząd Gminy w Ciepielowie.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.