Najmłodsi gościli Policjantów!Listen to this article
Czas czytania: < 1 minutę

Lipscy mundurowi w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa” przeprowadzili szereg spotkań z uczniami szkół podstawowych.

 

W ubiegłym tygodniu w Publicznej Szkole Podstawowej w Siennie, Rzeczniowie i Krępie Kościelnej dzielnicowi mł. asp. Teresa Pastuszka i asp. Karol Mazurkiewicz wspólnie z profilaktykami odbyli spotkania z uczniami szkół podstawowych. W czasie prelekcji, policjanci zaprezentowali film na temat bezpieczeństwa w sieci oraz omówili problematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Rozumiejąc potrzebę zapewnienia poczucia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, a także konieczność podejmowania działań w zakresie szeroko pojętej profilaktyki, zaangażowano uczniów w przygotowanie plakatów, rymowanek oraz przeprowadzono różnego typu konkursy, które miały przypomnieć zasady bezpiecznych zachowań oraz skłonić dzieci do refleksji.

 

Spotkania były również okazją do rozmowy na temat bezpiecznego wypoczynku w trakcie zbliżających się wakacji. Dzielnicowi wskazali konsekwencje nieprzemyślanych zabaw nad wodą, jak również przypomnieli o zachowaniu ostrożności z osobą nieznajomą. Mundurowi mówili także na temat przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Fotorelacja – TUTAJ.

Źródło: KPP w Lipsku.

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.