Przed wejściem na Targowisko Miejskie w Lipsku zdezynfekuj dłonie!Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

Targowisko miejskie funkcjonuje w pełni.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, umożliwiono osobom korzystającym z targowiska dezynfekcję dłoni. W tym celu zakupiono i zamontowano na terenie targowiska miejskiego dozownik z płynem dezynfekcyjnym. Zdaniem Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko usprawni to powrót do normalnego handlu. Bezdotykowe urządzenie mechaniczne uruchamiane stopą w pełni spełnia określone prawem wymogi. Dodatkową jego zaletą jest mocna konstrukcja zabezpieczająca przed zniszczeniem.

Przypominamy, o aktualnie obowiązujących restrykcjach sanitarnych, które muszą być przestrzegane na targowisku:

1. Przy jednym miejscu prowadzenia sprzedaży może przebywać maksymalnie 4 osoby. Limit ten nie dotyczy osób stanowiących obsługę miejsc sprzedaży na targowisku.
2. Do odwołania osoby kupujące produkty na targowisku obowiązane są nosić podczas zakupu towarów lub usług rękawiczki jednorazowe.

UWAGA! Zgodnie z treścią par. 8 ust. 7 pkt.1 w/w rozporządzenia zarządzający targowiskiem zapewni przy wejściu na targowisko jedynie płyn do dezynfekcji rąk. Przed wejściem na targowisko prosimy o zdezynfekowanie dłoni.

3. Obowiązek noszenia w trakcie dokonywania zakupów rękawiczek nie dotyczy osób, które nie mogą zakładać lub zdejmować rękawiczek z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, lub osoby mającej trudności z samodzielnym założeniem lub zdjęciem rękawiczek; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie będzie wymagane.

Źródło: Miasto i Gmina Lipsko.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.