Przebudowa-modernizacja dróg powiatowych! Dosadny komentarz Wójta!14 marca 2023 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku podpisano umowę na realizację zadania: „Przebudowa-modernizacja odcinków dróg powiatowych nr 1904W, 1908W na terenie powiatu lipskiego (2 zadania)”.

Inwestycja pn. „Przebudowa-modernizacja odcinków dróg powiatowych nr 1904W, 1908W na terenie powiatu lipskiego (2 zadania)” obejmuje:

  • Zadanie 1 – Przebudowa drogi powiatowej nr 1904W Marianów-Rybiczyzna-Grabowiec na odcinku od skrzyżowania z DW 747 do miejscowości Ciecierówka (odcinek na terenie Gminy Rzeczniów długości 2200mb);
  • Zadanie 2 – Przebudowa drogi powiatowej nr 1908W Wielgie-Łaziska-Gołębiów od Wielgiego do Rafałowa w km 0+000 do 6+360 długość odcinka 6360mb (odcinek na terenie Gminy Ciepielów długości 6360mb).

I tutaj mamy… wywód Wójta.

14 marca – kolejna wspaniała wiadomość dla mieszkańców gminy Ciepielów !

[…] podpisana została umowa na 4,38 miliona złotych na budowę drogi powiatowej Wielgie-Łaziska-Rafałów 6 360 mb.

Droga obiecywana systematycznie, zwłaszcza przed każdymi wyborami przez 3 poprzednie kadencje, czyli przez 12 długich lat, dzisiaj doczekała się budowy.

Mieszkańcy Łazisk i Wielgiego, bardzo dobrze pamiętają obietnice moich przeciwników składane przed każdymi wyborami, że droga będzie wybudowana. W obietnicach bez pokrycia byli swego rodzaju mistrzami.

Pamiętają Państwo jak przed każdymi wyborami na tej drodze pojawiali się projektanci, geodeci, by szybko po wygranych wyborach powiedzieć, że się nie da.

Na szczęście mieszkańcy w ostatnich wyborach samorządowych też powiedzieli poprzednim władzom powiatowym nie – i droga stała się faktem.

Cieszy mnie to ogromnie, tym bardziej, że pan Starosta złożył wniosek o środki na budowę drogi przede wszystkim po zapewnieniu przez Wójta i Radę Gminy w Ciepielowie o zabezpieczeniu środków niezbędnych do złożenia przez starostwo wniosku.

Najpierw zabezpieczyliśmy 87,5 tyś zł, potem na prośbę pana Starosty 175 tys. zł, finalnie, żeby inwestycja została zrealizowana zgodziłem się na przekazanie 350 tys. złotych.

Można, jak się chce to można, bez oszukiwania, bez mamienia, że będzie, a później jak zwykle, że się nie da. Jak widać da się, trzeba tylko chcieć i być konsekwentnym.

Serdeczne podziękowanie składam panu Staroście Sławomirowi Śmieciuchowi, bez którego inwestycja nie doszła by do skutku, a to już

4 w tej kadencji budowana droga powiatowa na terenie gminy Ciepielów.

Dziękuję panu Karolowi Mordakowi Dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Lipsku, panu radnemu powiatowemu Radosławowi Drągowi za okazaną pomoc w momencie kiedy budowa drogi była zagrożona oraz radnym gminy Ciepielów za zgodę na przekazanie środków na dofinansowanie budowy drogi.

Ale inwestycja nie doszła by do skutku gdyby nie fundusze przekazane przez rząd w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład

Premiera Mateusza Morawieckiego i naszych parlamentarzystów z Prawa i Sprawiedliwości.

Wszystkim bardzo dziękujemy, to dzięki Wam mieszkańcy Wielgiego i Łazisk będą komfortowo i bezpiecznie korzystać z nowej drogi.

Wykonawcą zadania jest PRD Zwoleń, które podczas podpisywania umowy reprezentował pan Dyrektor Tomasz Stolarek.

Droga będzie poszerzona na całym odcinku do 5 mb, od skrzyżowania z Wielgiem do Domu Ludowego wybudowany zostanie dodatkowo chodnik z kostki brukowej.

Bo Gmina Ciepielów, to Twoje najlepsze miejsce na ziemi, naturalnie przyjazne.

Ps. pan Starosta obiecał, że jeżeli będzie jeszcze nabór na inwestycje drogowe w ramach edycji PGR, to wspólnie zawalczymy o przebudowę drogi Ciepielów-Wielgie.

– komentuje podpisanie umowy Artur Szewczyk, Wójt Gminy Ciepielów.

Wartość całości inwestycji: 6 384 808,54 zł w tym:

  • Zadanie 1: 1 998 118,03 zł;
  • Zadanie 2: 4 386 690,51 zł.

Inwestycja współfinansowana z:

  • Rządowego Funduszu Polski Ład – 4 750 000 zł;
  • Urzędu Gminy Ciepielów – 350 000 zł;
  • Urzędu Gminy Rzeczniów – 75 000 zł (wysokość tych środków może ulec zmianie);
  • Środki własne Powiatu Lipskiego – 1 209 808,54 zł.

Umowę podpisali: Starosta Lipski – Sławomir Śmieciuch, Wójt Gminy Ciepielów – Artur Szewczyk, Karol Mordak – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Lipsku oraz Tomasz Stolarek – Dyrektor/Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Budowlanych Zwoleń.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lipsku; Artur Szewczyk.

 

Przecież partyjność = pieniądze.

 Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.