Klienci lipskiego Netto zdecydowali! Huciaki z dofinansowaniem!Klienci wybrali: lokalne inicjatywy, które uzyskają wsparcie finansowe od Netto, zostały wyłonione.

„Huśtawka integracyjna” dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie to tylko jedna spośród 50 lokalnych inicjatyw, wybrane przez klientów Netto w ramach głosowania w akcji Sąsiedzka Moc. Teraz zwycięski projekt uzyska wsparcie finansowe od sieci w kwocie 10 tys. złotych.

 Akcja Sąsiedzka Moc zakończyła się i wiemy już, do kogo trafią środki finansowe. Cieszymy się, że w ten sposób możemy wspierać lokalne działania w społecznościach, których jako Netto częścią jesteśmy.

– podkreśla Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska.

Zainteresowanie programem było olbrzymie od chwili jego uruchomienia z końcem września 2022 r., kiedy to wystartował etap zbierania zgłoszeń poprzez dedykowaną stronę internetową.

Zarejestrowaliśmy ponad 1300 zgłoszeń! Pokazuje to nie tylko zaangażowanie lokalnych społeczności, ale także ogrom potrzeb, z którymi na co dzień się zmagają.

– mówi Patrycja Kamińska.

Komisja programu miała nie lada wyzwanie, by wybrać inicjatywy, które następnie trafiły do etapu głosowania w naszych sklepach. Założenie akcji było takie, by to klienci Netto, czyli członkowie lokalnych społeczności, zdecydowali o tym które projekty są dla nich najważniejsze, najpotrzebniejsze i tym samym które powinny uzyskać wsparcie.

– dodaje Kamińska.

Głosowanie trwało od 28 listopada do 31 grudnia 2022 roku. w 101 sklepach Netto w 49 miejscowościach w całym kraju, m.in. w Lipsku. Klienci odbierali kartę do głosowania podczas codziennych zakupów za min. 50 zł. Kartę z oddanym głosem na wybrany projekt należało umieścić w specjalnie oznakowanej urnie znajdującej się w sklepie.

Po zakończonym w styczniu b.r. etapie liczenia głosów, wyłonionych zostało 50 zwycięskich projektów.

„Huśtawka integracyjna” w Hucie

Projekt obejmowałby doposażenie istniejącego placu zabaw w huśtawkę, która umożliwi korzystanie z niej dzieciom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach oraz tym, które nie potrafią samodzielnie usiąść. Do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hucie uczęszczają dzieci z niepełnosprawnościami, także na wózkach inwalidzkich. Niestety szkoła nie dysponuje pełnym sprzętem rekreacyjnym – specjalna huśtawka umożliwi dzieciom integrację z rówieśnikami na świeżym powietrzu. Mały, istniejący już plac zabaw umożliwia na razie osobom poruszającym się na wózkach, zabawę w piaskownicy oraz na trampolinie. Projekt zakłada poszerzenie tej oferty – huśtawka byłaby kolejnym etapem spełnienia marzeń dzieci, nauczycieli i rodziców.

Źródło: Netto.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.