Protest Parafian! Były proboszcz Chotczy podpadł!
Od 1 lipca stanowisko proboszcza w parafii św. Trójcy w Fałkowie sprawuje ks. Sylwester Głogowski (wcześniej proboszcz w Chotczy Dolnej, dekanat lipski). Zaledwie po miesiącu jego posługi w Fałkowie, doszło do wielkiego protestu. Wielu mieszkańców domaga się odejścia proboszcza!

31 lipca (tj. niedziela), o godzinie 15:30 pod kościołem, a następnie pod plebanią zgromadziło się wielu mieszkańców (kilkudziesięciu, a być może nawet ponad stu mieszkańców!). Z informacji przekazywanych przez uczestników tego zdarzenia wynika, że atmosfera była bardzo napięta, a fałkowianie domagają się odejścia księdza Głogowskiego.

Tutaj chodzi o pieniądze. Ksiądz jest bardzo chytry, od razu zapowiedział podwyżki na wszystkim – ślub ma kosztować 1500 złotych, chrzest był po 300, teraz jest po 500.

– mówił parafianin.

Podczas protestu, mieszkańcy krzyczeli do proboszcza „pakuj się”, „oddaj klucze”. Sam duchowny nie wdawał się w dyskusje. Na miejsce przyprowadzono nawet taczkę sugerując, że ksiądz może zostać na niej wywieziony z miejscowości.

Z czasem, gromadziło się coraz więcej osób.

 

Na miejsce przyjechał ksiądz dziekan z Przedborza, trwały negocjacje także z biskupem radomskim. Ks. Sylwester Głogowski nie odprawił już mszy świętej o godzinie 17:00, zastąpił go duchowny z Przedborza.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w Fałkowie dojdzie do zmiany proboszcza. Do czasu przybycia nowego duchownego wszelkie obrządki prowadzić mają inni księża z dekanatu przedborskiego.

 

Redakcja tkn24.pl przypomina, że ksiądz Sylwester Głogowski na stanowisku proboszcza w Fałkowie zmienił ks. Andrzeja Gawrysia, który odszedł na emeryturę.

O sprawie jako pierwszy poinformował lokalny portal tkn24.pl.

Źródło: TKN24.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*