Prawie 5,5 miliona złotych dla Gminy Rzeczniów!W piątek, tj. 5 czerwca, na spotkaniu w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Wójt Gminy Rzeczniów podpisał umowę w sprawie udzielenia pożyczki w 50% umarzalnej na kwotę prawie 5,5 miliona zł.

Środki są przeznaczone na budowę nowoczesnej biologiczno-mechanicznej oczyszczalni ścieków w Rzeczniowie, której całkowity koszt wyniesie 6,5 miliona zł. Prace na budowie już trwają.

W tym sukcesie mają ogromny udział przyjaciele Gminy Rzeczniów – Pani Poseł na Sejm RP Anna Kwiecień oraz Pan Prezes Zarządu WFOŚIGW Marek Ryszka.

Wójt Gminy Rzeczniów Karol Burek:

W imieniu społeczności Gminy Rzeczniów składam Państwu serdeczne słowa uznania i podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie. Już podczas pierwszego wspólnego spotkania w 2018 roku moja prośba o wsparcie w tej i wielu innych sprawach spotkała się z Państwa życzliwością.

Dziękuję moim współpracownikom z Urzędu Gminy za wsparcie w przygotowaniu i realizacji inwestycji.

Słowa podziękowania kieruję również do Państwa Radnych, obecnej i poprzednich kadencji, za udział w podjęciu dobrych decyzji przy wyborze koncepcji budowy, sfinansowaniu dokumentacji i poparcie mojej decyzji o sposobie sfinansowania inwestycji. Wspólnie działamy dla dynamicznego rozwoju oraz ochrony środowiska w Gminie Rzeczniów.

 

Źródło: Karol Burek, Wójt Gminy Rzeczniów.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.