Pożegnanie ze służbą
31 stycznia 2023 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Lipsku odbyła się uroczystość pożegnania ze służbą zastępcy dowódcy zmiany Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lipsku aspiranta sztabowego Piotra Hedy.

W uroczystym apelu udział wzięli pracownicy i strażacy Komendy na czele z Komendantem Powiatowym PSP w Lipsku st. bryg. Tomaszem Krzyczkowskim, który podziękował za ofiarność i pełne zaangażowanie podczas wypełniania obowiązków służbowych, życząc także wszelkiej pomyślności i satysfakcji w życiu osobistym.

Asp. sztab. Piotr Heda strażacką służbę rozpoczął 29 listopada 1999 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku na stanowisku stażysty, następnie młodszego ratownika, młodszego ratownika – kierowcy, ratownika – kierowcy, starszego ratownika – kierowcy, operatora sprzętu specjalnego, dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, kończąc na zastępcy dowódcy zmiany. W tym czasie ukończył szkolenie podstawowe, podoficerów oraz Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie.

Asp. sztab. Piotr Heda wykazywał się szczególnym zaangażowaniem w służbę, dyspozycyjnością związaną z zajmowanym stanowiskiem, odpowiedzialnością za podejmowane decyzje oraz zdyscyplinowaniem w realizacji zadań służbowych.

Swoje obowiązki wykonywał w sposób rzetelny i profesjonalny za co został doceniony i wyróżniony:

  • przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej: Brązowym i Srebrnym Medalem „Za Długoletnią Służbę”;
  • przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji: Brązową i Srebrną Odznakę „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”;
  • przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego woj. mazowieckiego: Brązowym oraz Srebrnym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”;
  • przez Ligę Obrony Kraju, Rada Krajowa: Srebrnym Medalem „Za Zasługi Dla Ligi Obrony Kraju”.

Źródło: KP PSP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.