Posterunkowi zatrzymali poszukiwanąCzas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Policjanci Posterunku Policji w Ciepielowie podjęli interwencję wobec 50-letniej kobiety, bo spożywała alkohol w miejscu zabronionym. Była poszukiwana.

W  czwartek (24.08) funkcjonariusze Posterunku Policji w Ciepielowie podjęli interwencję publiczną wobec kobiety, która w miejscowości Stary Ciepielów w miejscu zabronionym spożywała alkohol.  Podczas interwencji  mundurowi dokonali sprawdzenia w policyjnych bazach danych, gdzie po sprawdzeniu okazało  się, że 50-letnia mieszkanka powiatu zwoleńskiego,  jest poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Łodzi, celem odbycia kary  6 miesięcy pozbawienia wolności. 

Zgodnie z treścią nakazu doprowadzenia 50-letnia kobieta została zatrzymana i  doprowadzona do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Dodatkowo, mieszkanka powiatu zwoleńskiego  za pełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym.

Jak mówi artykuł 14 ust. 2a ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi: “Zabrania się spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.”

 

Źródło: KPP Lipsko

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.