Pomogli w rozbiórce i uprzątnięciu pogorzeliska!
11.09.2021 we wsi Świesielice (gm. Ciepielów), miała miejsce ogromna tragedia: spłonął dom drewniany, jednorodzinny, w którym zamieszkiwały 4 osoby.

 

Jedna z nich trafiła do szpitala w stanie ciężkim, druga doznała licznych oparzeń kończyn i twarzy. Cała rodzina została pozbawiana dachu na głową i wszystkiego, co do tej pory było dla każdego z nas czymś codziennym, małoistotnym, począwszy od bielizny po przedmioty użytkowe, jak choćby kubek na kawę, czy własne łóżko.

Więcej informacji nt. tragicznego zdarzenia – TUTAJ.

 

Ruszyła pomoc

Ludzie dobrej woli nie pozostali obojętni ludzkiej tragedii. Rozpoczęła się internetowa zbiórka pieniędzy, a KGW Świesielice na swoim profilu FB prosiło o wsparcie rodziny najpotrzebniejszymi rzeczami codziennego użytku. Ruszyła także budowa domu. W działalność pomocową włączyło się również stowarzyszenie „Polska2050PowiatLipski”.

 

W ostatnim czasie, potrzebne były „ręce” przy rozbiórce spalonego domu.

Szukamy ludzi, którzy między 16-21 maja poświęcą trochę czasu, by pomóc rozebrać pogorzelisko, bo taki jest nakaz. My się stawimy w komplecie, ale bardzo prosimy innych ludzi o pomoc .

– pisała Alicja Wiktorowska, członkini stowarzyszenia „Polska2050PowiatLipski”.

 

17.05.2022 r. członkowie Stowarzyszenia „Polska 2050 Powiat Lipski” wraz z Druhnami i Druhami z OSP Ciepielów pomagali gospodarzom posesji w rozbiórce i uprzątnięciu pogorzeliska po pożarze mieszkania, które dnia 11 września 2021 roku niestety całkowicie spłonęło.

Relację z rozbiórki pogorzeliska można także zobaczyć na profilu Pani Alicji Wiktorowskiej  – TUTAJ.

Źródło:  Alicja Wiktorowska; OSP Ciepielów; MojeLipsko.info; KGW Świesielice; KP PSP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*