Piknik rodzinny „Bliżej Natury” – relacja
7 sierpnia 2022 roku, po przerwie spowodowanej pandemią, odbył się Piknik rodzinny „Bliżej Natury”.

Wydarzenie rozpoczęło się od zawodów wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Chotcza. Po ocenie komisja wyłoniła zwycięzców:

 • I miejsce – Jakub Mejzner,
 • II miejsce – Piotr Wójcik,
 • III miejsce – Marcin Włoszczak.

Jednocześnie laureat II miejsca, otrzymał Puchar za złowienie największej ryby.

O godzinie 14:00 na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Chotczy rozpoczęły się konkursy: „Wiedzy o Gminie Chotcza”, „Czyste powietrze”, „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” oraz „Pracuj bezpiecznie”, zaś na boisku szkolnym OSP Grabowiec prezentowało pokaz strażacki – ratownictwo techniczne i medyczne z pokazem udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W namiocie Gminy Chotcza odbywała się promocja książki kucharskiej wydanej przez KGW „Tymienianki”. Promocja połączona była z degustacją staropolskiej kuchni. Warto dodać, że stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Ponadto, na placu zlokalizowały się następujące stoiska tematyczne:

 • namiot Lasów Państwowych pod Kierownictwem Nadleśniczego Sławomira Okonia oraz Zbigniewa Grzybowskiego, promujący Nadleśnictwo Zwoleń,
 • namiot Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, gdzie przygotowane było mnóstwo niespodzianek. Stoisko reprezentowała Dyrektor Katarzyna Szpur
 • namiot KRUS-u, gdzie odbywał się m.in. Konkurs „Pracuj Bezpiecznie”.

Stoisko zorganizowała także Służba Więzienna z Żytkowic.

O godzinie 15:00 na choteckiej scenie pojawiła się kapela „Wesoły kwartet”, która znanymi, swojskimi melodiami zgromadziła przed sceną pierwsze taneczne pary.

Po występie kapeli na scenie pojawiły się „Aksamitki” grupa wokalna z tutejszej szkoły pod kierownictwem Anety Skwiry.

W bloku ludowym na scenie pojawiły się „młode Tymienianki”, grupa młodzieży przy KGW „Tymienianki”. Następnie miał miejsce po raz pierwszy zorganizowany, ale cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs „Regionalny Taniec Ludowy”. Pary z kotylionami ruszyły w wir oberka i polki, a komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy Chotcza przyznawała punkty, aby finalnie wydać werdykt. Po konkursie tańca na scenie wystąpiły znane i lubiane KGW „Tymienianki” z Tymienicy Starej.

O godzinie 17:00 Wójt Gminy Chotcza oficjalnie otworzył Piknik Rodzinny „Bliżej Natury” oraz przywitał zaproszonych gości. Wśród obecnych byli m.in. Leszek Przybytniak – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Zbigniew Gołąbek – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego, Marcin Ciężkowski – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu, Sławomir Śmieciuch – Starosta Powiatu Lipskiego, Maria Węgrzecka -Wicestarosta Powiatu Lipskiego, burmistrzowie i wójtowie ziemi lipskiej oraz wielu innych znamienitych gości.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Wyrazili oni zachwyt organizacją wydarzenia i życzyli wszystkim obecnym wspaniałej zabawy.

Na choteckiej scenie pojawili się przedstawiciele OSP Grabowiec, którzy odznaczyli Wójta Gminy Chotcza – medalem zasłużony dla OSP Grabowiec.

Przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów. Głos zabrał przewodniczący Komisji Konkursowej, który ze sceny odczytał wyniki w konkursie „Regionalny Taniec Ludowy”:

 • I miejsce – Katarzyna i Piotr Stawarz,
 • II miejsce – Krystyna i Kazimierz Duda,
 • III miejsce – Larysa Żuchowska i Stefan Popkowski.

Puchary, nagrody rzeczowe oraz vouchery wręczył Wójt Gminy Chotcza oraz przedstawiciel Zarządu KGW.

W konkursie „Wiedzy o Gminie Chotcza” wyniki prezentują się następująco:

 • I miejsce – Grzegorz Żaczek,
 • II miejsce – Justyna Dams,
 • III miejsce – Aneta Osuch.

Nagrody zostały wręczone przez: Prezesa Banku Spółdzielczego w Zwoleniu Krzysztofa Wysockiego oraz Kierownika Oddziału Banku Spółdzielczego w Chotczy Grzegorza Baryłki.

W Konkursie „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. W grupie do lat 12 wyniki przedstawiają się w następujący sposób:

 • I miejsce – Małgorzata Rozwadowska,
 • II miejsce – Zuzanna Piwowarek,
 • III miejsce – Paulina Fijoł.

Natomiast w grupie 12-16 lat:

 • I miejsce – Jakub Marchewka,
 • II miejsce – Łukasz Pietruszka,
 • III miejsce – Kacper Szymona.

Nagrody zostały ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu i wręczone zostały przez Dyrektora WORD Marcina Ciężkowskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku Wojciecha Brandta oraz Wójta Gminy w Chotczy.

W dalszej części Pikniku na choteckiej scenie pojawił się znany góralski kabaret „Truteń”, który swoimi skeczami zgromadzoną publikę rozśmieszył do łez.

Od godziny 19:00 rozpoczęła się Gala Disco Polo, na scenie wystąpili m.in. Lili oraz Discoboys. Godzina 21:00 to przez wielu wyczekiwana znana grupa disco-polowa Playboys. Tłum zgromadzony na placu szkolnym bawił się przy największych hitach tejże grupy. Po godzinie 22:00 zaczęła się zabawa taneczna, która potrwała do późnych godzin nocnych.

Wójt Gminy Chotcza dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Pikniku Rodzinnym:

Bez Państwa obecności nie udałoby się zorganizować tego wydarzenia. Mieszkańcy Gminy pokazali, że są ludźmi rozrywkowymi, którzy potrafią się świetnie bawić.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Fotorelacja: TUTAJ.

Źródło: UG w Chotczy.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*