Oświadczenie MojeLipsko w sprawie kampanii wyborczejCzas czytania: 2 min.

Zbliża się powoli termin wyboru tych, którzy dla lokalnych społeczności są najważniejsi. Naszych wójtów i burmistrzów a także radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

To od nich najczęściej zależą nasze drobne aczkolwiek ważne sprawy.

Jutro mija termin zgłoszenia kandydatów na radnych. Na oficjalne ostateczne informacje o kandydatach na wójtów i burmistrzów poczekamy do 14 marca.

7 kwietnia mieszkańcy powiatu oddadzą swój głos na:

  • radnego gminy
  • radnego powiatu
  • radnego sejmiku województwa mazowieckiego
  • wójta lub burmistrza

Ewentualna druga tura zaplanowana jest na 21 kwietnia. Wtedy wybierzemy wójtów lub burmistrzów o ile w I turze nie otrzymają ponad 50 % głosów.

Oddajcie głos rozważnie.

Jako MojeLipsko.info udostępnimy nasze łamy na reklamy opłacane ze środków Komitetów Wyborczych. Ze względu na ograniczoną przestrzeń nie wszyscy będą mogli mieć baner, niestety kto pierwszy, ten lepszy. Ale są też inne metody promocji u nas. Dla zainteresowanych zawsze coś znajdziemy.

Kandydaci mogą też wypełnić ankietę, którą bezpłatnie umieścimy w serwisie. 

Na stronie głównej pojawi się oddzielna sekcja “Wybory Samorządowe 2024”. Mamy nadzieję, nie zmęczyć Was ilością materiałów.

Pozwolimy też sobie na wsparcie kilku osób, które naszym zdaniem zasługują na poparcie mieszkańców powiatu czy konkretnej gminy. W tej chwili znaleźliśmy cztery takie osoby. W tym trzy kobiety.

W dodatku pozwolimy sobie napisać, żebyście na kilka konkretnych osób, które według nas się nie nadają do sprawowania funkcji, nie głosowali. Wskażemy konkretne nazwiska tuż przed dniem wyborów. 

Czy skorzystacie z naszych ocen i sugestii? Wasza sprawa.

Ważne, by wybrać odpowiedzialnie. Ważne, żeby nie wybierać na podstawie: bo on/ona zawsze jest (chyba, że naprawdę zasługuje).

Doskonale wiecie, co radni, wójt, burmistrz dla Was robią. Skoro narzekacie na nich to w jakim celu stawiacie krzyżyk przy ich nazwisku?

Nie ma żadnego przymusu. Jest tylko wola.

Wasza wola.

 

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

wspieraj nas cyklicznie

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.