Powyborcze napięcia w Solcu. Gierki, manipulacje, tajne spotkaniaCzas czytania: 6 min.

Wybory, wybory i po wyborach. Jednak w Solcu nad Wisłą spokoju nie ma! W Solcu, ze względu na zmianę włodarza, napięcia sięgają zenitu. Czy wszystko z miłości do Solca, z miłości do gminy?

 

Nasz komentarz:

Zostaw sprawę, nie zajmuj się, – słyszymy.

Dostaniesz po łapach – dodaje kolejny informator.

Ktoś gra mocno. Nawet nie ktoś a kilkanaście osób. O ile nie więcej.

Zasypały nas w ostatnich dniach informacja co, kto, komu i dlaczego.

Obydwie strony chcą coś ugrać.

Informacje są tak sprzeczne, że trudno je dogłębnie wyjaśnić i nie wiadomo komu wierzyć.

Opiszemy to, co nam przedstawiono.

Jedno jest pewne: Każdy ma swoje interesy. I nie są to zawsze interesy gminy.

Nie do końca działa tu “I♥Solec”.

I jeszcze sugestie, że niebawem ktoś nam zabroni pisania…

W Siennie też źle się dzieje - napiszemy niebawem.

Interes gminy czy prywatny?

Po wyborach, gdy kurz opadł po gorącej kampanii, napięcie w Solcu nad Wisłą sięgnęło zenitu.

Nowa burmistrz, świeżo wybrana na urząd, szybko rozpoczęła walkę o władzę ze starymi strukturami, które przez lata miały ugruntowaną pozycję.

A nawet nie nowa burmistrz zaczęła walkę.

Rozpoczęli ją mający w jej zwycięstwie swój interes.

By wszystko było w białych rękawiczkach.

 Stary burmistrz, choć stracił na popularności w ostatnich latach, wciąż miał swoje wpływy i lojalnych zwolenników. 

I na pewno ma zasługi dla gminy!

Przegrał na własne życzenie, głównie za sprawą braku komunikacji.

Mieszkańcy gminy zagłosowali przeciwko niemu. Nie zagłosowali za nową burmistrz.

Chociaż było słychać głosy, że czas na coś/kogoś nowego.

Tak było też w poprzednich wyborach.

Prywatne interesy, zemsta i konflikt (do którego nikt się nie przyznaje) między nowym a starym burmistrzem stał się osią całej sytuacji. 

Przekłamania, niespełnione obietnice i manipulacje są często wykorzystywane przez polityków, aby zdobyć poparcie wyborców, ale potem muszą zmierzyć się z rzeczywistością i konsekwencjami swoich działań.
Zdrada radnego.

W międzyczasie, zdrada ze strony radnego wzmogła atmosferę chaosu.

Radny, który dotąd wydawał się być lojalnym członkiem, nagle obrócił się przeciwko staremu burmistrzowi.

Motywy jego zdrady były niejasne – czy to chęć utrzymania swojej pozycji, czy też podkładka polityczna ukryta głębiej?

I chociaż przekazane nam motywy zmiany opcji politycznej wydają się rozsądne, to tak naprawdę znaczenia nie mają.

Należy tu spytać, czy gdyby radny startował z innego komitetu to by wygrał.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

42 Komentarze

 1. Wieść nie tylko gminna niesie, że za wygraną nowej burmistrz i manipulacja przy stanowiskach w Radzie stoi […] Jak zwykle spadł na 4 łapy, jak zwykle omanił ludzi historyjkami z mchu i paproci. Od zawsze chce mieć wpływ na to co dzieje się w lokalnej polityce, a z nowej burmistrz zrobi sobie pacynkę która będzie w białych rękawiczkach

  sterował. Drapie pazurkami do tego aby być na świeczniku w powiecie, ale ram beż szans bo się na nim poznali więc swoją aktywność przełożył na Gminę. Oczywiście nie robi tego
  bezinteresownie, nie nie nie on. Tu się komuś coś obieca, tu po prostu się pokaże i tak po prostu życie płynie na biciu po prostu piany i robieniu ludzi w …a.Kiedyś za chodzenie do kościoła swoich pracowników na dywanik wzywał, teraz ma chyba stałe miejsce wykupione w ławce świątyni i tabliczkę darczyńcy.

  • Widzę, że kogoś bardzo o 2 w nocy ciśnie.
   Jak Pan zazdrości to droga polityki jest zawsze otwarta 🙂

   PS: Burmistrza wybierają ludzie, nie jeden tajemniczy “[…]”.
   Za 5 lat będą ponowne wybory, a nóż może wtedy się uda odbić stanowisko burmistrza… o ile ludzie pozwolą.

   • A bardzo dobrze ze zmiany wreszcie może będą zatrudniani ludzie z gminy solec a nie z Lipska którym zależy na gminie

    • Skoro tak obiecała, to pewnie tak zrobi. Nie wiem tylko czy te fundamenty budynku wytrzymają dobudowę piętra, bo tu się teraz nie pomieścicie. Korytarze za wąskie.

   • Nic nie ciśnie, druga w nocy pora jak każda inna. Nie mam ambicji politycznych ani teraz ani za 5 czy 10 lat. Jak każdy natomiast mam prawo do opinii na temat który mnie jak zapewne innych irytuje. Jak jakiś lokalny […]oficjalnie mówi, że teraz będzie się go ktoś w tym urzędzie słuchał, po po prostu jej pomogłem i tego mi nie zapomni….

  • Żadne manipulacje. Research zrób po wiochach to będziesz wiedział,dlaczego tak się stało.

   • Po “wiochach” to chodziła jedna […] i naopowiadała ludziom jaka to jej krzywda się działa, aż zdarła ciżemki na Szymczyka asfalcie. Opowiadała to co ludzie chcieli usłyszeć, i głosowali na nią Ci co asfalt na wsi za kadencji Szymczyka ujrzeli, ujęła ich też krzywda wyrządzona Panu co helikoptera nie ma i nie jak pola uprawiać. ( a jednak wjechał i uprawiał pole przez całą majówkę aż mu halogeny zdechły) Może terminy gonią a praca czeka. Żałosne to jak można manipulować społeczeństwem.

    • Męczennica, co jak Szymczyk napisał, że się sama zwolniła bo se przypomniała że karierę naukową będzie robić, jak zaczęła tą grzywką trzepać na filmiku. Się zdenerwowałam i …wystartowałam, już przychodząc do Solca do urzędu podobno knula od samego poczatku i zbierala kwity.No i ten jej książę […]🤮 i ten ujadający […] z flagami.

  • Jak kłamstwa siane przez zwolenników starego układu mają krótkie nogi. Nowa Pani Burmistrz pracuje w najlepsze z pracownikami magistratu, nikogo nie zwolniła i wieść niesie że nie zwolni. Szymczyk ma za krótkie ręce do sterowania pracownikami, chyba że tacy są tajnikami urzędu, z demaskują się szybciej jak chcieli by.

 2. a ja się nadal dziwię i będę dziwił że ludzie ponownie wybrali sobie na radną panią z tak długim jęzorem…

  • Nie wiem co oznacza,, z długim jęzorem,, to że ktoś komuś powiedział że jest zastraszany?To jak nazwać rozsyłanie prywatnych korespondencji do obcych ludzi, jakim trzeba być śc….em? Teraz to nawet życzeń mu nikt nie prześle bo dalej rozesle, zresztą jakich życzeń ?

   • prywatna korespondencja a wygląda na służbową. pracodawca pyta pracownika, on odpowiada. a że wypłynęła na zewnątrz.. w tych czasach gdzie giną dane z urzedu gminy to co to za zbrodnia taki sms.

 3. Byłego burmistrza zgubiła arogancja i samochwalstwo przy każdej okazji a gmina potrzebuje osoby, która przyciągnie inwestorów żeby ludzie mieli pracę a gmina dochody z podatków.

  • Wszak Adamie to gmina typowo wiejska, więc o jakich inwestorach myślisz? Handel – sieć Dino, kilkanaście miejsc pracy,co prawda jeden gościu zwinął interes w Pawł-ch, kilka osób straciło pracę,a rozgrywa po mistrzowsku lokalną układankę, zdrowie – cierpliwości,już niebawem będzie ośrodek rehabilitacji i popłynie strumień pieniędzy do kasy gminy, przemysł- jaki? lekki, cięzki, przetwórczy – cierpliwości lubelscy naukowcy(eksperci) zaraz roztoczą wizję nowoczesnej gminy, gospodarka ściekowa – już są zarysy – proszę uzbroić się tym razem nie tylko w cierpliwość. Wszystko będzie dobrze. Nie będzie bezrobocia (o ile teraz jest???)Kraina miodem i mlekiem płynąca.

  • Zgubiło go cwaniactwo, myślał że wszystkie rozumy posiada. Obiecywał, na obiecywał zrobić z gminy królestwo […], o dziwo niektóre poczuły się […], […]na posiedzenie rady przyszła w białych atłasach […].

 4. no i mamy Orwell’owską rzeczywistość.Powoli wyłaniają się wzajemne zależności i składane obietnice. Lejce się zmieniły ale woźnica został, a nawet przybyło… Starczy aby obdzielić wszystkich? Jakoś nie słychać głosu pogardy i zawodzenia z Sadkowic, Kłudzia, Boisk, Dziurkowa, Przedmieścia i mądrości pani z Solca, której rzekomo nikt nie lubi, a która wszystkim zagrała na nosie.Gdzie życiowe mądrość z internetu i te dziewicze idee? Gdzie soleckie elity i zmanipulowani wyborcy? Nabrali wody w usta, czy zapomnieli o Facebooku? Niech dalej czekają na dobre zmiany i leją ścieki na pole, albo do szamba przerobionego ze studni, z której kiedyś czerpali wodę. Już nie boli, nie dokucza…moralność pani Dulskiej. W końcu to Stanisław Wyspiański trafnie ujął w Weselu: Miałeś,chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: Czapkę wicher niesie, róg huka po lesie. Ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur…

  • Widzę przybył filozof, czemu mieszkańcy ww. miejscowości miałby dawać głosy pogardy? W takim ustroju politycznym żyjemy, nazywa się to demokracją. Za 5 lat będą ponowne wybory, zawiedzeni wyborcy obecnym wynikiem będą mieć kolejną szansę 😉

  • Tego który koparką do domu dojeżdżał, a koledzy się śmiali z niego, że mu zęby od spuszczania paliwa wypadały ?

   • Podobno coś nie dopalcił braciom zza Buga za pszenicę i kukurydzę i potarmosiły go za uszy, taki był […]. Ciekawe za co ta chałupa w Lipsku, chyba za te bobry co złapał…

    • nie kupił tylko mieszka u dziadków swojego dziecka. a nie handlowal zbożem tylko kapustą, później papierami na budowy i koncesje.. 🦕🦕✉️💸💸 🙈🙉🙊🦊🦊

 5. a najwiecej do powiedzenia ci ktorym obiecano posade w szkołach, na kuchni i bóg wie gdzie jeszcze. ale nie wyszło bo nie wygral ten co obiecal. i lament bo dalej w domach siedzieć będą albo w kgw knuć jak tu dokuczyć tym co coś pracą rąk osiągnęli i nie śmierdzą im krowy na wsi. Damy wielkie.

 6. cytuję redakcję: …”A nawet nie nowa burmistrz zaczęła walkę.

  Rozpoczęli ją mający w jej zwycięstwie swój interes.

  By wszystko było w białych rękawiczkach”… Pytanie: Kto zatem pociąga za sznurki władzy, jakie mają interesy i dlaczego działają w białych rękawiczkach? Czy aby nie nosi to znamion czynu zabronionego? W kodeksie karnym jest na to konkretny artykuł. Wyborcom i tym co tak głośno krzyczeli na Facebooku już to nie przeszkadza? Halo, Kłudzie i Boiska…

  • Kłudzie przygląda się, wyciąga wnioski, z tego co się dzieje. Przyjdzie moment zapłaty dobrem za nadobne tym co mają kiełbie we łbie, idą jak Ćma do światła za panem od fikołków. Jeszcze mają nadzieję że będzie Królewną na dworze fikołkowym. A tu […], a na serdeczność i wdzięczność dla mieszkańców nie staje.

   • A Waszmości rezon stracił? Nie pisze, kto i z kim się poukładał i za jakie apanaże. Tylko żeby bez łgarstwa było, bo wieś mała i wszyscy o wszystkich wiedzą.

    • No tak. Myśleliśmy, że objawił się piewca nowej myśli politycznej w gminie, a tu…niestety. Ale dajmy czas, aby skrzydła rozwinął. Wszak to co piękne, w bólach się rodzi.

 7. Jak niewiele potrzeba. Uderz w stół a (kto się odezwał) nożyce się odezwią. Gumowce obciąć i będą kalosze, ze słomy wyściółki będą…

 8. Kłudzie i Boiska miały być lennem Królowej królestwa pana […]. Mieszkańcy Kłudzia i Boisk są Panami na swoim, co wolno wojewodzie na zagrodzie nic do tego tobie smrodzie.

 9. tylko opłaty za wjazd do tego grodu nie pobierajcie, bo jak skarbowy na to spojrzy?, a wasz pryncypał w powiecie pionkiem został. pozostał tylko solec, a kołderka krótka, oj krótka.

 10. Proszę przestać robić wielką politykę na szczeblu samorządowym. To nasza mała ojczyzna, nasz dom 🏡, sami go sprzątamy, sami ustawiamy meble. Obozy wyborcze kto od kogo startował to przeszłość. Idziemy do przodu z Panią Burmistrz Miasta i Gminy Solec nad Wisłą, doniosłe słowa ślubowania pełne nadziejo złożył zastępce przewodniczącej rady Tadeusz Szczerba, oby dotrzymał słowa pracując dla dobra mieszkańców gminy. Wszyscy chcemy działać dla mieszkańców, zakop topór nienawiści, otwórz serce 💓 w podzięce za wybór do rady gminy, wszyscy będą dumni i pracowici bez podjazdów i zawiści. Radni idźcie za Zbyszkiem, pokażcie że można, że jesteście ponad podziałami.

  • ponad podziałami… górnolotne. Tak dla zasady: nieznajomość prawa szkodzi, a za niezgodne z prawem działania należy ponieść konsekwencje i zadośćuczynić osobom, których dobro zostało naruszone. O przedawnieniu nie ma co myśleć. Skutki i ich konsekwencje. W końcu przychodzi czas na refleksje, a życie jeszcze nie nauczyło?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.