Od 1 lutego obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Zmieniona jednak została organizacja nauki zdalnej w szkole. Wprowadzono też możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych.
Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki podpisał w czwartek 28 stycznia nowelizację rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19.
Zgodnie z nią uczniowie klas I–III szkół podstawowych i dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną. Prowadzona jest ona z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Powrót do szkół. Nauka zdalna dla starszych roczników przedłużona
Do 14 lutego zdalnie uczą się nadal uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych i domów wczasów dziecięcych. Zawieszone jest też nadal stacjonarne funkcjonowanie szkolnych schronisk młodzieżowych.
Od 1 lutego dyrektor szkoły będzie miał nadal obowiązek organizować zajęcia lub zajęcia zdalne dla tych uczniów klas IV-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy ze względu na rodzaj niepełnosprawności nie mogą się uczyć w domu. Natomiast dla uczniów, którzy z innych przyczyn nie mogą się uczyć zdalnie, może takie zajęcia zorganizować.
– wyjaśnia rzeczniczka MEiN Anna Ostrowska.
Źródło: Radio ZET.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis