Nietrzeźwy kierowca wpadł, bo przekroczył prędkość

Czas czytania: < 1 minutę

Policjanci z lipskiej drogówki zatrzymali do kontroli kię sportage, ponieważ jej kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Okazało się, że za kierownicą osobówki siedział nietrzeźwy 35-latek. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 0,69 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy. Co więcej, jeszcze tego samego dnia został ukarany mandatem karnym za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

18 stycznia, tj. w środę, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Lipska kontrolowali prędkość na ul. Sandomierskiej w Ciepielowie. Tuż przed godziną 20 zatrzymali do kontroli samochód osobowy kia sportage, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym i poruszał się z prędkością 73km/h. Szybko okazało się, że to nie jedyne przewinienie 35-latka. Podczas rozmowy z mężczyzną, policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu zwoleńskiego miał 0,69 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. O losach kierowcy będzie decydował sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Chwile po interwencji, kierujący wpadł w ręce mundurowym z Posterunku Policji w Ciepielowie, którzy patrolując teren parku zauważyli 35-latka, stojącego pod sklepem spożywczym i spożywającego alkohol. Za powyższe wykroczenie wypełniające znamiona art. 431 ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, sprawca został ukarany mandatem karnym.

Źródło: KPP w Lipsku.

Catering Zacisze


 

 

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.