Nie żyje Zbigniew Wieczorek
Dnia 29 listopada odszedł do Domu Ojca ppłk Zbigniew Wieczorek.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 3 grudnia. O godzinie 13 zostanie odprawiona msza za duszę śp. Zbigniewa w kościele Chrystusa Króla na ul. Orląt Lwowskich. Następnie ciało zmarłego zostanie złożone na cmentarzu – Firlej.

Śp. ppłk Zbigniew Wieczorek był częstym gościem naszego „Powiśla”. Członek wspierający Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej, Strzelca i obronność oraz szeroko rozumiane bezpieczeństwo powiatu lipskiego.

Zbigniew Wieczorek służbę rozpoczął od 1981 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu. Następnie, po jej ukończeniu w 1985 roku na 10 lat związał się z garnizonem Żagań, gdzie kolejno zajmował stanowiska służbowe stacjonujących w owym czasie jednostkach: 8 pułku czołgów, 99 pułku zmechanizowanym, 89 pułku zmechanizowanym, 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej.

W 1995 roku został przeniesiony na kierownika sekcji do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kozienicach. Od 1996 do 1999 roku pełnił obowiązki szefa wydziału w ówczesnym WSzW – RSzW Radom. W 1999 roku zostaje wyznaczony na zastępcę Komendanta WKU w Kozienicach, a następnie w latach 2004-2007 pełnił funkcję Komendanta WKU.

W 2008 roku zostaje wyznaczony na stanowisko Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Starachowicach, w której obowiązki pełnił do końca jej istnienia, czyli do końca 2010 roku. W wyniku reformy administracji wojskowej, ze 123 WKU od 2011 roku pozostało 86 Wojskowych Komend Uzupełnień. Jedną ze zlikwidowanych była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Starachowicach, gdzie zadania i obszar administracyjny został później przejęty przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Kielcach.

Ppłk Wieczorek przez rok jeszcze pełnił obowiązki szefa wydziału w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Kielcach, następnie przebywał w rezerwie kadrowej oraz w dyspozycji Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Radomiu.

Źródło: KP PSP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.