Namiot dla osób z podejrzeniem COVID-19!Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

Zastępy KP PSP w Lipsku w ramach wsparcia służb medycznych i sanitarnych w czasie walki z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2, rozstawili przy Izbie Przyjęć Szpitala Powiatowego namiot pneumatyczny będący na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lipsku. Namiot ma stanowić śluzę dla osób, które mimo zaleceń  mogą zgłosić  się do szpitala z podejrzeniem zakażenia wisusem oraz objawami charakterystycznymi dla wisusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. Dodatkowo dokonano analizy możliwości wsparcia działań szpitala powiatowego przez PCZK i służby powiatowe.

 

Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w zakresie walki z wirusem osoby, które zauważą u siebie objawy takie jak: gorączka, suchy kaszel oraz duszności nie powinny przychodzić do szpitala. W takich przypadkach należy zadzwonić do Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Lipsku na numery tel./fax: 48-378-00-87, 378-02-44, telefon alarmowy czynny poza godzinami pracy Stacji: 668 460 701 lub 507 079 464. Tam ewentualnie zostaną udzielone niezbędne informację bądź podjęta zostanie decyzja o ewentualnym transporcie do wyznaczonego w województwie mazowieckim szpitala zakaźnego. Chodzi o możliwość maksymalnego wyeliminowania kontaktu osób przybywających w szpitalu z potencjalnie zakażoną wirusem osobą. Osobami z grupy podwyższonego ryzyka będą osoby powracające z zagranicy oraz z miejsc w których panuje pandemia koronawirusa SARS-CoV-2.

W sytuacji wyjątkowej, gdyby jednak do kogoś nie dotarła informacja o konieczności kontaktu z sanepidem i próbował dostać się do szpitala powiatowego zadaniem służb ZOZ w Lipsku jest przyjęcie takiej osoby właśnie w tym namiocie i podjęcie decyzji przez lekarza jaka będzie zastosowana procedura dalszego postępowania przy zachowaniu dostępnych środków ostrożności.

W dniu 2 kwietnia odbyła się zmiana żołnierzy WOT pełniących służbę w powiecie lipskim od 13 marca br. W dniu dzisiejszym żołnierzy WOT wsparli żołnierze z Wojskowej Akademii Technicznej, którzy będą pełnić służbę patrolową z policją, nadzorować obiekt kwarantanny oraz wspierać jednostki opieki społecznej w powiecie lipskim.

Opracowanie: mł asp. Przemysław Iwan
Zdjęcia: Strażacy z JRG w Lipsku

Źródło: KP PSP w Lipsku.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.