Okolicznościowy apel w związku z pożegnaniem żołnierzy WOT w Lipsku!

Czas czytania: 2 min.

19 maja 2020 roku, o godzinie 16:00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Lipsku przy zachowaniu reżimu sanitarnego, odbył się okolicznościowy apel związany z pożegnaniem żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Radomia, którzy uczestniczyli w działaniach związanych z epidemią koronawirusa COVID-19 od 21 marca do 19 maja 2020 roku na terenie Powiatu Lipskiego.

Apel rozpoczął się od wystąpienia ppłk. Łukasza Baranowskiego, dowódcy 62. batalionu piechoty lekkiej WOT z Radomia, który podsumował realizowaną misję przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Do realizowanych zadań przez żołnierzy należało wspieranie policji w patrolach, nadzór nad wyznaczonym obiektem kwarantanny, pomoc w dostarczaniu żywności i leków ośrodkom pomocy społecznej, współpraca ze służbą medyczną i strażakami w zakresie pomiarów temperatury w wyznaczonych punktach w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku, w tym przy zorganizowanej polowej izbie przyjęć. Następnie Starosta Lipski Sławomir Śmieciuch w imieniu samorządowców i społeczeństwa Powiatu Lipskiego przekazał dwa listy gratulacyjne dla dowódcy batalionu ppłk. Łukasza Barańskiego oraz dowódcy plutonu żołnierzy pełniących służbę w Lipsku ppor. Leopolda Stępnia.

W apelu uczestniczyli: Starosta Lipski Sławomir Śmieciuch, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku st. bryg. Tomasz Krzyczkowski, przedstawiciel Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku st. asp. Mariusz Krawczyk, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lipsku Mateusz Bryła, przedstawicielka Biura Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Lipsku Paulina Ołowiak oraz kadra na czele z dowódcą 62. batalionu piechoty lekkiej ppłk. Łukaszem Baranowskim, delegacja podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz żołnierze 62. batalionu piechoty lekkiej Wojsk Obrony Terytorialnej z Radomia wchodzącego w skład 6. Mazowieckiej Brygady WOT im. Witolda Pileckiego w Warszawie.

Fotorelacja

Źródło: KP PSP w Lipsku (mł. asp. Przemysław Iwan).

Catering Zacisze


 

 

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.