Mazowsze otwiera sezon turystyczny na Ziemi Radomskiej!
W tym roku samorząd Mazowsza stawia na aktywny wypoczynek pod hasłem MAZOprzygody. Odpoczywać warto świadomie i wspólnie z rodziną oraz przyjaciółmi na łonie mazowieckiej przyrody i w wyjątkowych MAZOmiejscach – to najważniejsze założenia właśnie ruszającej kampanii turystycznej województwa.

 

Władze Mazowsza oraz Pionek spotkały się z radomskimi dziennikarzami nad Stawem Górnym w Pionkach. Przestrzeń nad zalewem diametralnie zmieniła się w ostatnich latach. Było to możliwe dzięki ponad 4,5 mln zł wsparcia unijnego przyznanemu przez władze regionu. W efekcie powstało miejsce, które jest doskonałym kierunkiem na MAZOprzygodę. Pod takim hasłem samorząd Mazowsza otwiera kolejny sezon kampanią turystyczną zachęcającą do odkrywania naszego regionu. Wicemarszałek Rafał Rajkowski zwraca uwagę na to, że Mazowsze może być świetnym kierunkiem w dobie kryzysu za wschodnią granicą i wciąż utrzymującego się widma COVID-19.

Odpoczywając, chcemy się przede wszystkim czuć bezpiecznie. Warto więc w te wakacje zajrzeć do przewodnika po naszym regionie. Na mapach Mazowsza znajdziemy wiele wciąż nieodkrytych perełek, i to zarówno przyrodniczych jak i kulturalnych. Jako samorząd Mazowsza, pomagamy zarówno środkami z budżetu, jak i unijnymi, tworzyć takie miejsca, jak to, w którym się znajdujemy.

podkreśla wicemarszałek.

 

Moda na Mazowsze

Od lat samorząd województwa buduje świadomość turystyczną, kulturową oraz edukacyjną regionu nie tylko wśród mieszkańców Mazowsza, ale też turystów. W tym sezonie, z uwagi na trudną sytuację międzynarodową, samorząd województwa postawił w swoich działaniach na tworzenie emocjonalnych więzi, dialog i świadome odpoczywanie w wybranym miejscu.

Chcemy wykreować trend na odpoczywanie na Mazowszu. Mamy już do tego mocne podstawy, ale po tych dwóch trudnych turystycznie latach musimy na nowo nauczyć się zainteresowań, oczekiwań i potrzeb turysty.

– podkreśla Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora departamentu kultury, promocji i turystykiurzędu marszałkowskiego

Nowa kampania turystyczna samorządu województwa będzie mieć kilka odsłon. Będą jej towarzyszyć hasła zbudowane w podobny sposób. Będzie to swego rodzaju zabawa w słowotwórstwo – łączenie przedrostka „Mazo” z wybranym słowem. W ten sposób mieszkańcy i turyści będą bywać w MAZOmiejscach, czuć MAZOsmaki, odbywać MAZOpodróże czy po prostu miło spędzać czas.

Kluczowe w pierwszej odsłonie kampanii  „Odpocznij na Mazowszu” będzie hasło MAZOrazem. Jego celem jest wywołanie poczucia bliskości i bezpieczeństwa. Mazowsze pokazywane w tej odsłonie będzie otwarte, gościnne i przede wszystkim bezpieczne.

Gdzie spokojniej odpoczniemy, jeśli nie na Mazowszu?

– retorycznie pyta radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytaniak.

Tu mamy piękne lasy i rzeki, wspaniałe zabytki, i regionalne przysmaki, których nie znajdziemy nigdzie indziej. I oczywiście najpyszniejsze, najzdrowsze jabłka w całym kraju.

– przekonuje.

Wśród zaplanowanych działań skupiono się na pokazywaniu przyrodniczych uroków Mazowsza. Zdjęcia z wyjątkowych, często do tej pory nieznanych miejsc, pojawią się w przestrzeni publicznej, prasie i mediach społecznościowych w całym regionie. Zaplanowano również działania w telewizji i radio.

 

Kamperem po Mazowszu!

Jednym z bardziej wyrazistych symboli kampanii będzie  kolorowy kamper, przemierzający region wzdłuż i wszerz. Będzie można do niego zajrzeć m.in. na piknikach planowanych w wybrane weekendy wakacji. Relacje z podróży kamperem po Mazowszu będą pojawiały się w mediach społecznościowych. Tam też można będzie znaleźć informację o planowanych konkursach z nagrodami.

Więcej o tegorocznych działaniach na FB: Mazowsze serce Polski oraz Instagram: Moda na Mazowsze (@moda_na_mazowsze) i stronach www.mazovia.plwww.modanamazowsze.pl.

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*