Mieszkanka powiatu lipskiego oszukana „na pracownika banku”zdjęcie ilustracyjne
Czas czytania: < 1 minutę

Policjanci z powiatu lipskiego ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników banku. Drogą telefoniczną oszust podający się za konsultanta banku uzyskuje dostęp do konta swojej ofiary i zgromadzonych na nim pieniędzy. W ten sposób mieszkanka powiatu lipskiego straciła swoje oszczędności, a z jej konta bankowego zaciągnięto kredyt.

24-letnia mieszkanka powiatu lipskiego zgłosiła kradzież metodą „na pracownika banku”. Na jednej z platform sprzedażowych wystawiła na sprzedaż sukienkę o wartości 50 złotych. Zaraz po sprzedaży zadzwonił do niej mężczyzna podszywający się pod przedstawiciela banku, w którym 24-latka posiadała rachunek bankowy. Dzwoniący poinstruował kobietę, w jaki sposób powinna wypłacić pieniądze ze sprzedaży, wysyłając jej link, który miał jej umożliwić ten przelew. W ten sposób oszust uzyskał dostęp do urządzenia i tym samym konta, z którego przelał pieniądze należące do kobiety. Dodatkowo oszust zaciągnął kredyt w kwocie blisko 20 tysięcy złotych.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności! Pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta ani tym bardziej kodu autoryzacyjnego SMS, jak i nie polecają instalowania aplikacji, z której mogą wykonywać ruchy na koncie klienta. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

Źródło: KPP w Lipsku.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.