Mieszkaniec Gminy Solec nad Wisłą z medalem od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi!Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

Podczas XXV sesji Rady Gminy Solec nad Wisła, Wójt Gminy – Marek Szymczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Szczerba wręczyli medal „Zasłużony dla rolnictwa” Panu Henrykowi Stockiemu.

Pan Henryk Stocki jest znanym w środowisku pszczelarzem oraz działaczem Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Lipskiej. Doceniając zasługi oraz aktywną działalność społeczną Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski odznaczył mieszkańca Gminy Solec nad Wisłą wspomnianym medalem.

Jak mówi Wójt Gminy Solec nad Wisłą Marek Szymczyk:

Doceniając zasługi oraz aktywną działalność społeczną, minister Jan Krzysztof Ardanowski odznaczył mieszkańca naszej gminy medalem. Pszczelarstwo to jedna z gałęzi rolnictwa, która nie jest tak dobrze dostrzegalna jak inne, dlatego odznaczenie, które otrzymał pan Henryk tym bardziej cieszy.

Bycie pszczelarzem to nie tylko ciężka praca, ale również wielka pasja, a także dbanie o środowisko naturalne. Warto podkreślić, że na terenie gminy Solec nad Wisłą mamy miejsca, w których środowisko jest bardzo czyste. Dzięki temu miód uzyskiwany od pszczół cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko w regionie, ale w całej Polsce.

Źródło: Urząd Gminy w Solcu nad Wisłą, Echo Dnia Radomskie.

Catering Zacisze


 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.