Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Lipsku (kręgielnia)Czas czytania: 2 min.

W 2022 roku Burmistrz oraz Rada Miejska w Lipsku podjęli decyzję o przystąpieniu do realizacji zadania polegającego na budowie nowoczesnego Miejskiego Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Lipsku przy ul. Soleckiej (teren Stadionu Miejskiego).

Zabezpieczono wówczas środki na opracowanie dokumentacji projektowej. Obiekt został zaprojektowany pod kątem potrzeb mieszkańców oraz klubu KS Powiślanka Lipsko, który w bieżącym roku obchodzi jubileusz 60 lecia swojego powstania.
Przestrzeń klubowa obejmuje budowę nowoczesnych szatni, pomieszczeń klubowych, magazyn na sprzęt.
Przestrzeń dla mieszkańców została zaprojektowana pod kątem rekreacji i wypoczynku.
W budynku zaplanowano kręgielnię wraz z przestrzenią przeznaczoną pod kawiarnię, klub fitness i siłownię, sauny oraz pomieszczenia odnowy biologicznej. Obiekt został zaprojektowany w wysokim standardzie energetycznym w celu minimalizacji kosztów jego eksploatacji w przyszłości.
14.03.2024 roku UMiG Lipsko uzyskał pozwolenie na budowę Centrum i liczy na dotacje z budżetu Unii Europejskiej, budżetu Państwa oraz budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego bez których realizacja tego zadania nie będzie możliwa.Planowana Inwestycja wpisuje się w szerszą strategię rozwoju infrastruktury sportowo – rekreacyjnej Lipska.
Oprócz wspomnianego budynku planujemy ubiegać się o środki finansowe na wykonanie II etapu rozbudowy wschodniej trybuny, budowę zadaszeń obu trybun na stadionie ,budowę bieżni lekkoatletycznej wokół dolnej płyty boiska, remont Orlika przy PSP Lipsko oraz konieczne remonty i doposażenia hali oraz sal sportowych w naszych szkołach.
Jak już będzie centrum sportu to przydadzą się Odżywki Fit.
Poniżej poglądowe wizualizacje budynku Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Lipsku.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.