„Mała książka – wielki człowiek” w Bibliotece Publicznej w Chotczy
Kolejna edycja projektu „Mała książka – wielki człowiek” w Bibliotece Publicznej w Chotczy.

Biblioteka Publiczna w Chotczy po raz kolejny bierze udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest od 2018 r. przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. Edycja 2022/2023 skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, urodzonych w latach 2016-2019.

Każdy przedszkolak w wieku od 3 do 6 lat, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.

Co czeka na Małego Czytelnika w Wyprawce Czytelniczej?

  • „Krasnal w Krzywej Czapce” – autorska książka stworzona specjalnie na potrzeby kampanii przez znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka oraz znakomitą ilustratorkę Aleksandrę Krzanowską.
  • ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” – broszura dla rodziców przypominająca o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki.
  • Karta Małego Czytelnika – imienna karta, na której przedszkolak będzie zbierał naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Po uzbieraniu 10 naklejek, dziecko otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Więcej informacji na stronie internetowej biblioteki: www.chotcza.naszabiblioteka.com oraz: www.wielki-czlowiek.pl

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: UG w Chotczy.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.