Lipsko uhonorowało wybitnych uczniów
23 czerwca w trakcie uroczystej 54. sesji Rady Miejskiej w Lipsku, władze miały przyjemność gościć uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Gustawa Bema, którzy w roku szkolnym 2021/2022 wyróżnili się na arenie ogólnopolskiej szczególnymi osiągnięciami naukowymi i sportowymi.

 

Uczniowie, którzy zostali wyróżnieni to:

  • Bartosz Czerwonka, który zajął I miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik” (więcej informacji TUTAJ), jak również został finalistą Konkursu Matematycznego oraz konkursu Geograficznego zorganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty;
  • Amelia Wójcik, która została finalistką Konkursu Geograficznego zorganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

 

Szczególnymi osiągnięciami w ramach sprawdzianów Centrum Edukacji Szkolnej w tegorocznej edycji konkursu „ZUCH”, a zarazem laureatami szczebla centralnego, zostali:

  • Jagoda Gałek – klasa 1b (język polski, wychowawca R. Michałek);
  • Patrycja Compa – klasa 1b (język polski, wychowawca R. Michałek);
  • Piotr Lenart – klasa 1b (język polski, wychowawca R. Michałek);
  • Szymon Dąbrowski – klasa 2b (język polski, wychowawca A. Ronduda);
  • Natalia Góralska – klasa 3a (język polski, wychowawca M. Pstrąg);
  • Hanna Pałka – klasa 3a (język polski, wychowawca M. Pstrąg);
  • Jagoda Gałek – klasa 1 b (język angielski, nauczyciel M. Jabłońska);
  • Franciszek Kosanowski – klasa 1b (matematyka, wychowawca R. Michałek).

Wicemistrzostwo Polski

W zmaganiach sportowych dużym sukcesem zakończyły swój udział w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt w Głuchołazach uczennice Szkoły Podstawowej w Lipsku. Dziewczynki zostały wicemistrzyniami Polski w tym turnieju! Sukces ten dziewczynki osiągnęły w składzie: Joanna Magierek, Oliwia Tracz, Oliwia Kruk, Maja Gudwańska, Nikola Wójcik, Lena Rudolf, Olga Baranowska, Antonina Adamska, Kalina Figura, Weronika Myśliwiec, Weronika Figura, Dominika Cieciura. Opiekunowie, którzy przyczynili się do tego sukcesu to Sylwester Magierek, Waldemar Traczyk i Henryka Wojdygo, która poprowadziła zespół w turnieju w Głuchołazach.

Więcej informacji TUTAJ.

 

Podziękowania i upominki

W trakcie uroczystej części sesji w/w uczniowie otrzymali listy z podziękowaniami oraz drobne upominki za ich postawę i wkład w promocję Miasta i Gminy Lipsko na arenie krajowych zmagań naukowych i sportowych. W obecności rodziców, nauczycieli, dyrektora Szkoły Podstawowej w Lipsku Marka Gierasińskiego, Radnych Rady Miejskiej w Lipsku nagrody wręczali: Marcin Lenart Przewodniczący Rady Miejskiej w Lipsku, Jacek Wielorański Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko, Michał Patyk wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Lipsku, Włodzimierz Misiak Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia, Opieki Społecznej i Bezpieczeństwa Rady Miejskiej w Lipsku, Witold Wypchło Przewodniczący Komisji Gospodarczej, Finansów, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Lipsku.

Wszystkim dzieciom i ich opiekunom dziękujemy za ich pracę, postawę i zaangażowanie godnie reprezentujące Miasto i Gminę Lipsko w Polsce.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*