Lipska drogówka kontrolowała „przeklęte” skrzyżowanieCzas czytania: 2 min.
Listen to this article

Stop! Zatrzymaj się i żyj! – działania mundurowych z mobilnym monitoringiem.

kolejny raz przyglądali się zachowaniom kierowców na drogi wojewódzkiej nr 747 i drogi powiatowej nr 3536 na terenie gm. Rzeczniów. W tym miejscu doszło do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Nadal wielu kierowców lekceważy znak „STOP”.

We wtorek (tj. 24 stycznia), policjanci z lipskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania kontrolne na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 747 i drogi powiatowej nr 3536 na terenie gm. Rzeczniów. W przeciągu ostatnich 3 lat doszło tam do 5 groźnych wypadków drogowych, w których 2 osoby poniosły śmierć na miejscu. W tym miejscu kierujący często nie stosują się do znaku „STOP”. Potwierdziły to działania przeprowadzone w ubiegłym roku przy wykorzystaniu drona, gdzie stwierdzono, że kierujący lekceważą przepisy ruchu drogowego oraz nie stosują się do obowiązującego oznakowania.

Mając na względzie potrzebę poprawy przestrzegania przez kierujących przepisów w tym miejscu, do działań został wykorzystany specjalny system kamer umożliwiający rejestrację obrazu oraz jego zdalną transmisję iCam, który znajduje się na wyposażeniu Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

W skład zestawu wchodzi m.in. system kamer umożliwiający rejestrację obrazu oraz jego zdalną transmisję do komputera. „Oko” kamery o bardzo dobrych parametrach pozwala na kontrolę miejsc zagrożonych bez konieczności użycia w tych miejscach większej ilości policjantów. Dużą rolę w tym zakresie odegrali doświadczeni funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu, którzy obsługiwali urządzenie.

W ciągu tylko 4 godzin ujawniono 28 kierujących niestosujących się do znaku B-20 „STOP”, 1 kierującego niekorzystającego z pasów bezpieczeństwa oraz 1 kierującego niekorzystającego z wymaganych przepisami świateł od świtu do zmierzchu.

Policja przypomina, że zgodnie z taryfikatorem za niezastosowanie się do znaku B-20 grozi mandat w kwocie od 300 zł oraz 8 punkty karne.

Film z działań kontrolnych: TUTAJ.

Źródło: KPP w Lipsku.

Catering Zacisze


 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.