Lipscy Policjanci promowali KMZB
21 czerwca obchodziliśmy Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. W związku z tym, lipscy policjanci prowadzili akcję promocyjną narzędzia służącemu mieszkańcom do zgłaszania zagrożeń znajdujących się w ich najbliższym otoczeniu.

 

Policjanci przekazali plakaty na temat sposobu funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do różnych instytucji, a także rozmawiali z mieszkańcami na temat działania „mapy”. Dzielnicowi w bezpośrednich rozmowach z mieszkańcami krok po kroku wyjaśniali obsługę KMZB.

 

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za dotychczas przekazane zgłoszenia.

 

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Każda osoba może mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony, można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie we wskazane miejsca kierowani są mundurowi, którzy weryfikują te sygnały.

 

Od początku powstania mapy mieszkańcy powiatu lipskiego zgłosili 1 544 zagrożeń. Ponad połowa zgłoszeń została potwierdzona, co oznacza, że rzeczywiście w danym miejscu dochodziło do łamania przepisów prawa.

Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami przez mieszkańców miasta i powiatu lipskiego były:

  • przekraczanie dozwolonej prędkości – 771
  • spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 240
  • nieprawidłowe parkowanie – 122
  • wałęsające się bezpańskie psy – 74
  • dzikie wysypiska śmieci – 72
  • niewłaściwa infrastruktura drogowa – 72

 

Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy. Cieszy nas fakt, że mieszkańcy regionu wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.

Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Nie zapominajmy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Policja serdecznie zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której każdy ma wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo. Wystarczy kliknąć w link: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.htm

Źródło: KPP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*