Laptopy dla Domu Dziecka w Siennie!
Jak informuje Echo Dnia,  Powiatowy Zespół Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Siennie otrzymał dwa laptopy wraz z pełnym oprogramowaniem edukacyjnym.

Sprzęt komputerowy został przekazany placówce w ramach projektu PhosAgro Dzieciom. Dom Dziecka został wytypowany do wzięcia udziału w akcji przez Michała Kwaśnika, rolnika z Maruszewa.

Firma PhosAgro Polska do 18 czerwca przekazała dziesięciu Domom Dziecka w kilku województwach po 2-4 laptopy. Pomagali w tym rolnicy, którzy nie tylko wskazywali placówki potrzebujące wsparcia i sami aktywnie włączyli się do pomocy.

W czasie pandemii pozostajemy w kontakcie z rolnikami i to oni właśnie zasugerowali nam, abyśmy zwrócili uwagę na problem zdalnej edukacji w domach dziecka. W obecnym czasie, gdy szkoły przeniosły się do sieci, podopieczni tych placówek boleśnie odczuwają brak komputerów, czyli podstawowego sprzętu do nauki zdalnej. W niektórych ośrodkach jeden komputer przypada na 5-10 dzieci.

– mówi Tomasz Śmigiel, doradca agrotechniczny firmy PhosAgro Polska.

Pod koniec listopada sprzęt komputerowy trafił do Powiatowego Zespołu Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Siennie. Placówka została wytypowana do akcji z inicjatywy Michała Kwaśnika, rolnika z Maruszowa. Do dzieci trafiły dwa laptopy wraz z pełnym oprogramowaniem edukacyjnym.

Wszystkie Domy Dziecka, do których trafił zakupiony przez nas sprzęt, zostały wytypowane nie przez nas, ale przez rolników. Na początek chcemy trafić do przynajmniej dwóch Domów Dziecka w każdym województwie.

– dodaje Tomasz Śmigiel.

Laptopy będą wykorzystywane do nauki zdalnej i poszerzania zainteresowań wychowanków. Pozyskany sprzęt będzie także umożliwiał organizacje czasu wolnego dzieciom.

– mówi Ewelina Kustra, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Siennie.

PhosAgro Polska to krajowa filia rosyjskiego koncernu, który jest jednym z czołowych światowych producentów nawozów fosforowych. Mimo międzynarodowego zasięgu, jego lokalne filie są bardzo związane ze społecznościami rolników z każdego kraju, w którym działają. Oprócz dostarczania nawozów, PhosAgro organizuje spotkania, konsultacje i seminaria, na których wspólnie z rolnikami może wypracować najlepsze dla nich rozwiązania.

Źródło: Echo Dnia.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*