Ksiądz pobity! Wracał od choregoFacebook
Czas czytania: < 1 minutę

Pobito 80-letniego księdza Leona Czerwińskiego, byłego proboszcza parafii Najśw. Maryi Panny Królowej Polski w Pionkach koło Radomia a obecnie rezydenta – poinformowało Radio Plus Radom. Do zdarzenia doszło w piątek, 5 maja. O sprawie poinformował w sobotę ks. Mariusz Wincewicz, proboszcz parafii.

Ks. Leon Czerwiński wracając z posługi od chorych został zaatakowany, przewrócony i pobity przez mężczyznę.

„Ksiądz ubrany w stój duchowny, komżę z bursą z olejem chorych, wracał na plebanię po odwiedzeniu chorych, do których szedł z Najświętszym Sakramentem. Dla sprawcy ten fakt ani to, że atakuje starszą 80-letnią osobę nie miały znaczenia. Być może zrobił to tylko dlatego, że był to ksiądz, osoba duchowna”

– napisał w oświadczeniu ks. Mariusz Wincewicz.

Całe wydarzenie rozegrało się tuż po godz. 13.00. Po badaniu w szpitalu i zgłoszeniu na Policję ks. Leon wraca do sił choć z widocznymi zewnętrznymi obrażeniami w domu. Obecnie sprawą zajmuje się policja.

Ks. Czerwiński jest pierwszym proboszczem i budowniczym kościoła parafialnego Najśw. Maryi Panny w Pionkach, w której to parafii posługiwał od 1984 r. do przejścia na emeryturę w wieku 75 lat w 2018 r. W tym samym roku otrzymał tytuł „Zasłużonego dla Miasta Pionki”. Zbudowany podczas jego posługi dom parafialny służy całej społeczności: młodzieży wspomnianej szkoły średniej, harcerzom i innym stowarzyszeniom.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.