Komunikat Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Lipsku
Fot. Jan Skrzypczyński

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie powiatu lipskiego, Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku uprzejmie informuje, że utrzymywane są one w V i VI standardzie zimowego utrzymania dróg (wyjątek stanowi była droga wojewódzka nr 747 na odcinku Lipsko-Solec nad Wisłą, która utrzymywana jest w IV standardzie ZUD).

Poniżej została zamieszczona tabela z podziałami dróg powiatowych ze względu na standardy, gdzie dowiecie się Państwo, że głównym celem zimowego utrzymania dróg na drogach powiatowych jest zachowanie przejezdności odcinków, sypane mieszanką piaskowo-solną są tylko łuki pionowe, większe wzniesienia oraz skrzyżowania, że dopuszcza się, aby na drodze zalegał śnieg zajeżdżony i nabój śnieżny, a nawet przerwy w komunikacji.

Wprowadzone standardy obowiązują od ponad 20 lat na drogach powiatowych powiatu lipskiego jak i ościennych powiatów. Odpowiada to możliwościami finansowymi oraz sprzętem jakie PZDP Lipsko dysponuje przy zimowym utrzymaniu dróg. Ponadto informuje, że drogi wojewódzkie i krajowe na terenie powiatu lipskiego utrzymywane są w II oraz III standardzie ZUD.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.