Jeśli już masz chodzić do Kościoła, to zakrywaj usta i nos!Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

Apel do Parafian!

Podstawa prawna:

Na podstawie § 9 ust.1  pkt. 3 lit b, Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii:

Ograniczenia polegają na obowiązku zapewnienia w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego znajdował się 1 uczestnik na 15 m2 powierzchni tego budynku, oprócz osób sprawujących kult religijny.

A także, § 18 ust. 1 pkt 2 lit. b:

Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki albo kasku ochronnego, ust i nosa w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: kultu religijnego.

Wyjaśnienie:

Zgodnie z powyższym rozporządzeniem, jedynymi osobami, które mogą chodzić bez maski w kościele są księża i inne osoby sprawujące obsługę obrzędów religijnych, zaś wierni są zobowiązani do zachowania zgodnego z rozporządzeniem!

Chcieliśmy również poinformować Państwa, iż posiadanie maski w ręku, na „brodzie” czy w kieszeni nie wypełnia przepisów powyższego rozporządzenia! Nie chodzi tutaj o fakt posiadania maski czy innej części odzieży, tylko o to, by przez cały czas ZASŁANIAĆ USTA I NOS tak, aby nikogo nie zarazić! Maski czy inne formy osłony twarzy nie są po to, by chronić osobę noszącą tenże przedmiot, lecz mają za zadanie ochronić innych członków społeczeństwa przed ewentualnym zarażeniem z Naszej strony!

Jak powszechnie wiadomo, wirus SARS-CoV-2 przez jakiś czas nie wykazuje objawów, możemy zatem być chorzy, nawet o tym nie wiedząc. Stąd też wynika obowiązek zakrywania ust i nosa, czyli miejsc, z których najczęściej wydobywa się wydzielina, którą możemy zarazić innych. Ponadto częstym błędem jest to, że społeczeństwo nosi maseczki w taki sposób, że zasłania ona usta, lecz nos jest ponad nią, co RÓWNIEŻ JEST BŁĘDEM! Maski czy inne części garderoby mają zasłaniać zarówno USTA, jak i NOS!

Pragniemy zaznaczyć, że nikt z nas, społeczeństwa, nie lubi nosić takich maseczek, gdyż nie jest to wygodne, dlatego też im bardziej będziemy w tym aspekcie sumienni, tym szybciej taki obowiązek zniknie, a pandemię uda się opanować! Pamiętajmy o tym!

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.