Jakie restrykcje będą obowiązywać w Święto Zmarłych?Czas czytania: < 1 minutę

Cmentarze w dobie koronawirusa.

Między innymi ta kwestia została poruszana na wtorkowej konferencji Ministerstwa Zdrowia. Brał w niej udział również Komendant Główny Policji, Jarosław Szymczyk. W związku z lawinowo rosnącą liczbą zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce, zapowiedział on surowe konsekwencje ze strony policji wobec wszystkich osób, które nie stosują się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Jedną z fundamentalnych kwestii jest noszenie maseczki.

Będziemy bardzo rygorystycznie podchodzić do kwestii zasłaniania ust i nosa.

– powiedział Szymczyk.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapytany przez jednego z dziennikarzy o sytuację na cmentarzach, m.in. podczas zbliżającego się Święta Zmarłych: czy na ten czas cmentarze pozostaną otwarte dla wizytujących i czy obowiązują w ich obrębie dodatkowe obostrzenia?

W tej chwili, jeżeli państwo przeanalizujecie bieżące przepisy dotyczące obostrzeń w tym zakresie, to na cmentarzu jest obowiązek noszenia maseczki i jest on niezależny od strefy.

– powiedział Adam Niedzielski, Minister Zdrowia.

Myślę, że szczególnie w kontekście nadciągających świąt 1 listopada będziemy zwracali szczególną uwagę z jednej strony na popularyzację tej informacji, ale z drugiej strony – rozmawialiśmy też na ten temat z komendantem (Jarosławem Szymczykiem) – i to będzie też przedmiotem zainteresowania policji.

– dodał Niedzielski.

Źródło: Radio Zet.

Nasz sondaż. Zagłosuj

Burmistrz ma romans z urzędniczką. Czy w takiej sytuacji powinni pracować w jednym urzędzie?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.