Jak lokalizować dzieckoPixabay
Czas czytania: 1 minutę

Po ostatniej tragedii w Andrychowie, gdzie zmarła 14-latka a policja nie była skora do jej szukania, wielu rodziców zastanawia się jak znaleźć swoje dziecko w takiej sytuacji.

Sposobów jest kilka, podamy najprostsze i bezpłatne. Podstawą będzie oczywiście telefon komórkowy.

Obecnie Google jest wszędzie, i było by dziwnie gdybyśmy nie mogli jego użyć do namierzenia czyjeś lokalizacji. Osoba która jest monitorowana ma mieć włączoną lokalizację na komórce i ją ci udostępnić. Tak możesz zrobić z kontem każdego dziecka. Logując się do map na swoim koncie będziesz widzieć osoby, które ci lokalizację udostępniły.

Dużo lepszą opcją jest goglowa aplikacja FamilyLink – przeznaczona do kontroli rodzicielskiej telefonów dziecka.

Wystarczy otworzyć aplikację Family Link, wybrać konto dziecka i włączyć opcję udostępniania lokalizacji. Będzie potrzebna zgoda twojego dziecka na korzystanie z tej funkcji. Możesz określić bezpieczne miejsca (szkoła, dom), jak również powiadomienia, że dziecko wyszło ze szkoły. Instrukcja jak to zrobić.

Jeśli wszyscy używacie telefonów Samsung to odpowiednia będzie aplikacja Samsung Find My Device.

Udostępnianie lokalizacji działa też na iOS.

Ochrona dziecka przed potencjalnymi zagrożeniami, takimi jak cyberprzemoc, jest najważniejszym priorytetem dla każdego rodzica. Monitorowanie aktywności ich telefonu Android może dać spokój ducha i pomóc podjąć działania w razie potrzeby.

Próby lokalizowania telefonów obcych osób są również naruszeniem prawa do prywatności, za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Namierzanie telefonu dziecka jest jednak bezpieczne

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.