Jadłodzielnia w Lipsku będzie działać dalej!Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

W Lipsku trwa inicjatywa społeczna, która od trzech lat z powodzeniem realizuje ideę ograniczenia marnowania żywności.

Projekt #Jadłodzielnia, zapoczątkowany przez Mateusza Środę z nieformalnej grupy “Projekt 27-300”, ogłasza z radością podpisanie umowy na kolejne trzy lata funkcjonowania.

Inicjatywa zyskała uznanie mieszkańców i wsparcie burmistrza Jacka Wielorańskiego, co świadczy o jej istotnym wkładzie w społeczność lokalną.

Głównym celem Jadłodzielni jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności poprzez stworzenie miejsca, gdzie mieszkańcy mogą dzielić się jej nadwyżkami.
W praktyce oznacza to możliwość pozostawienia niepotrzebnych produktów w szafie z lodówką, umieszczonej obok Urzędu Miasta i Gminy w Lipsku. Każdy może korzystać z zasobów Jadłodzielni w dowolnym momencie, co sprawia, że inicjatywa staje się skutecznym narzędziem redukcji odpadów żywnościowych.

“Projekt 27-300” zaczęto budować trzy lata temu, a jego siłą napędową stał się zespół złożony zarówno z mieszkańców, jak i wsparcie lokalnych przedsiębiorców. Długoletnie wsparcie i zaangażowanie społeczności skutkują teraz podpisaniem umowy na kolejne trzy lata funkcjonowania Jadłodzielni, co stanowi ważny krok w utrzymaniu projektu.

Na oficjalnej stronie projektu na Facebooku można znaleźć podziękowania skierowane do mieszkańców i władz za ich zaangażowanie w #Jadłodzielnia. Portal pełni także rolę informacyjną, przekazując aktualności związane z projektem oraz podkreślając, że Jadłodzielnia w Lipsku jest jedną z niewielu, które przetrwały próbę czasu.

Inicjatywa #Jadłodzielni jest przykładem udanej współpracy społeczności lokalnej, której celem jest zmniejszenie marnowania żywności i budowanie zrównoważonej przyszłości.

*Lipsko, 20 stycznia 2024*

Tekst: Projekt 27-300/Mateusz Środa

 

Problem niedożywienia się nasilił

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.