Gazowa inwestycja w gminie RzeczniówCzas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Gazociąg w Rzeczniowie to wyczekana inwestycja. Po kilku latach starań do instytucji, firm i mieszkańców popłynie w końcu gaz. Starania o jego budowę sięgają lat 90.

Budowa kosztowała prawie 4 miliony złotych, sfinansowała ją Polska Spółka Gazownictwa.

Jest to historyczna chwila dla Gminy Rzeczniów, ponieważ rzadko się zdarza, że jesteśmy świadkami tak ważnego wydarzenia

– powiedział Karol Burek, wójt gminy Rzeczniów.

W ramach inwestycji na terenie gminy Rzeczniów wybudowano ponad 10 km gazociągów, a dostęp do błękitnego paliwa uzyskało kilkuset mieszkańców miejscowości: Koszary, Kotlarka, Maziarze Stare, Rybiczyzna, Dubrawa, Grabowiec, Rzeczniów, Rzeczniów-Kolonia.

Jakub Kowalski, członek zarządu ds. operacyjnych w Polskiej Spółce Gazownictwa zachęcał mieszkańców do składania wniosków o przyłączenie do sieci gazowej.  Nie trzeba udawać się do poszczególnych gazowni, wystarczy zrobić to za pośrednictwem internetu na  portalu przyłączeniowym.

Oddanie do użytku nowo wybudowanej sieci gazu to bez wątpienia najważniejsza inwestycja w naszym powiecie w ostatnich dziesięcioleciach. Daje ona wielkie możliwości dalszego rozwoju i dzięki temu nasza gmina staje się liderem zmian na Mazowszu

 – mówił Karol Burek, wójt gminy Rzeczniów.

Dostawy błękitnego paliwa, za pomocą gazyfikacji wyspowej, zostały uruchomione do gminy Rzeczniów pod koniec 2022 r.

Z ekologicznego paliwa mogły od nowego roku skorzystać m.in. dwie modernizowane szkoły.

W lipcu tego roku Polska Spółka Gazownictwa ukończyła budowę gazociągu liniowego, który gwarantuje dostawy gazu dla wszystkich mieszkańców.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.